Aydın Doğan'la devam

Dünya Gazeteler Birliği'nin (WAN) 57. Kongresi kapsamında yapılan Genel Kurul'da Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan iki yıl için daha İcra Kurulu Üyeliği'ne seçildi.

İSTANBUL - Dünya Gazeteler Birliği'nin (WAN) 57. Kongresi kapsamında yapılan Genel Kurul'da Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan iki yıl için daha İcra Kurulu Üyeliği'ne seçildi.
2004-2006 döneminde WAN İcra Kurulu'nda görev alacakların belirlenmesi için yapılan seçimde Güney Kore'den Seok Hyun Hong bir dönem daha WAN Başkanlığı'na seçildi. Yeni WAN İcra Kurulu'nda Birinci Başkan Yardımcılığı'na Gavin O'Reilly, denetçiliğe ise Fred Arp getirildi.
Başkanlığa yeniden seçildikten sonra bir teşekkür konuşması yapan Seok Hyun Hong yeni dönemde de özgür basının dünya çapında desteklenmesine dönük çalışmaların süreceğini belirtti. Hong, eğitim projelerine ağırlık vereceklerini ve dünya genelindeki gazetelerin başarılı iş stratejileri geliştirmesine dönük çabaların da süreceğini söyledi. Genel Kurul toplantısında WAN'ın 2005 yılındaki 58. Kongresi'nin yapılacağı Güney Kore'yi tanıtıcı bir sunum da yapıldı. Dünya Editörler Forumu (WEF) Genel Kurulu'nda da Başkanlığa Britanya'dan Times Gazetesi Yazıişleri Müdürü George Brock getirilirken yapılan oylamada Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de WEF İcra Kurulu Üyeliği'ne seçildi.