Aydınlar: Kuşku derin

Aydınlar Girişimi, Barış Girişimi ve Yurttaş Girişimi tarafından Şemdinli'de meydana gelen olaylara ilişkin yayımladığı ortak bildiride, "Ne yazık ki şu ana kadar ki gelişmeler ve...

İSTANBUL /ANKARA - Aydınlar Girişimi, Barış Girişimi ve Yurttaş Girişimi tarafından Şemdinli'de meydana gelen olaylara ilişkin yayımladığı ortak bildiride, "Ne yazık ki şu ana kadar ki gelişmeler ve özellikle yüksek rütbeli bazı komutanların yaptığı açıklamalar, bireysel suç kapsamına indirgenen bu olayın, hukuk devleti normlarına ve adalete uygun şekilde aydınlatılacağı konusunda kamuoyunda derin kuşku uyandırmaktadır" dedi.
Gürsoy okudu
Girişim sözcüleri Oya Baydar, Gençay Gürsoy, Fikri Sağlar, Ergin Cinmen, Nuray Mert, Mebuse Tekay, Tarık Ziya Ekinci, Mesut Öztürk ve Melek Ulagay'ın imzalarını taşıyan ortak bildiri, İstanbul Tabip Odası'nda düzenlenen basın toplantısında açıklandı. Gençay Gürsoy tarafından okunan bildiride, Şemdinli olaylarının, Türkiye'nin içine sürüklenmekte olduğu çatışma ortamını körükleyen kışkırtıcı eylemlere yeni bir boyut eklediği ifade edildi. Bildiride, şöyle denildi: "Daha önce birkaç kez ifade ettiğimiz gibi PKK'nın silahlı eylemlere derhal son vermesini, hükümetin de sayın Başbakan'ın ağzından verilen sözleri vakit geçirmeden yerine getirmesini ve provokatörlerin dokunulmazlık zırhlarının arkasına saklanmasına fırsat vermemesini bekliyoruz."


    http://www.radikal.com.tr/7633987633980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.