Aygün ve Güler kararı ertelendi

Aygün ve Güler kararı ertelendi
Aygün ve Güler kararı ertelendi
Parti Meclisi tarafından disipline sevk edilen İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ile Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün sözlü savunma verdi.CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) kararını bir sonraki toplantıya bıraktı.

RADİKAL- CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), parti meclisi (PM) tarafından disipline sevk edilen İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ile Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün sözlü savunmasını aldı. Aygün, dün savunmasında, kendisine ait sosyal medya hebasında yaptığı açıklamalarda kimseye hakaret etme amacı taşımadığını belirtti. Aygün, sözlerinin eleştiri kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti. CHP YDK toplantısına katılmayan Güler’in de yazılı savunmasını ilettiği bildirildi. YDK, Aygün ve Güler’in PM tarafından disipline sevk edilmesini öngören yazının kurula ulaşmadığını kayda geçirdi. Kurul, bu nedenle kararı erteledi.

NEDEN DİSİPLİNE GÖNDERİLDİLER

Güler yaptığı konuşmada  17-25 Aralık sürecini eleştirerek, “Kaset de bir çeşit darbedir” demişti. Güler daha önce de “CHP, cemaat ile işbirliği yaptı” sözleri nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na gönderilmişti. Aygün de Şişli Belediyesi’ndeki gelişmelere atıfla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı değerlendirmeler nedeniyle YDK’ya sevk edilmişti.