Ayhan Çarkın tutuklandı

Susurluk davası hükümlülerinden Çarkın ve dört arkadaşı, tartıştığı sivil polislere silah çektiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Susurluk davası hükümlülerinden, eski özel timci Ayhan Çarkın ve beraberindeki dört kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Çarkın, önceki gün Sarayburnu'ndaki bir çay bahçesinde bilinmeyen bir nedenle tartıştığı sivil polislere silah çektiği iddiasıyla, yanındaki kişilerle birlikte gözaltına alınmıştı. Yapılan incelemede, el konulan 7.65 milimetre çapındaki silahın ruhsatsız olduğu anlaşılmıştı.
İstanbul Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulanan Çarkın ile beraberindeki dört kişi ‘polise mukavemet etmek’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
İstanbul Nöbetçi Üçüncü Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tekrar sorgulanan Çarkın ile dört kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çarkın'ın 'polise mukavemet' iddiasını reddettiği, silahı da terör örgütleri tarafından tehdit edilmesi nedeniyle taşıdığını söylediği belirtildi.
Çarkın'ın avukatı Yadigar Gürbüz, tutuklama kararına itiraz edeceklerini söyledi.