Aylan bebekle ilgili iğrenç mesajı atan kişi işten atıldı

Aylan bebekle ilgili iğrenç mesajı atan kişi işten atıldı
Aylan bebekle ilgili iğrenç mesajı atan kişi işten atıldı
Dünyayı ağlatan Aylan bebeğin fotoğrafını kullanarak yazdığı mesajla sosyal medyada büyük tepki çeken kişi, işinden kovuldu.

RADİKAL - Oğsan adlı bir Twitter kullanıcısı, Bodrum'da cesedi kıyıya vuran ve bir anda gündeme oturan Aylan bebeğin fotoğrafı üzerinden espri üretmeye çalıştı.

'Haftaa sonu erken kalkınca ben :DDD' diye yazıp küçük bebeğin fotoğrafını kullanan şahsa tepkiler çığ gibi büyüdü.

Mesajı paylaşan kişinin Garanti Bankası ile çalıştığı belirlenince, banka bir açıklama yapmak zorunda kaldı. 

Banka, dışarıdan hizmet alınan bir firmanın çalışanı olan şahsın durumunun çalıştığı firmaya iletildiği belirtti. 

Bankanın Twitter'dan yaptığı açıklamada şöyle denildi: "Bu davranışı nedeniyle bankamız için görev alamayacağı, bugün itibarıyla çalıştığı firmaya iletilmiştir" denildi. İşte o açıklama: -Sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda Garanti Bankası çalışanı olduğu ifade edilen ve yayınladığı ileti tepkilere neden olan kişi Garanti Bankası’nın değil, Garanti Bankası'na dışarıdan hizmet veren bir şirketin çalışanıdır.

-İlgili kişinin kurum kültürümüz ve sosyal medya politikalarımızla da uyumlu olmayan bu davranışı nedeniyle bankamız için görev alamayacağı, bugün itibarıyla çalıştığı firmaya iletilmiştir.

-Garanti çalışanlarının, toplumsal konulara hiçbir şekilde duyarsız kalmadığını ve kalmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız."