Aylan, Galip ve Reyhan Kurdi Kobani'de toprağa verildi

Aylan, Galip ve Reyhan Kurdi Kobani'de toprağa verildi
Aylan, Galip ve Reyhan Kurdi Kobani'de toprağa verildi
Bodrum sahiline vuran cansız bedeni tüm dünyada büyük yankı uyandıran 3 yaşındaki Aylan Kurdi ile abi ve annesinin cenazeleri memleketleri Kobani'de toprağa verildi.

RADİKAL – Bodrum’un Akyarlar mahallesinden Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışırken botları batan ve cansız bedenleri sahile vuran Aylan Kurdi, Galip Kurdi isimli çocuklar ile anne Reyhan Kurdi’nin cenazeleri memleketleri olan Kobani’de toprağa verildi.

Reyhan Kurdi ile çocukları Aylan ve Galip, Türkiye sınırından geçirilerek Kobani'ye götürüldü. Anne ve 2 çocuğu burada CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve HDP milletvekilleri ile Kobani kanton yöneticilerinin de katıldığı törenle toprağa verildi.

Cenaze namazı kılınan anne ve 2 çocuğu daha sonra yan yana açılan mezarlara defnedildi. Cenaze töreni sırasında çekilen fotoğraflar ise sosyal medya kanallarında onlarca kişi tarafından paylaşıldı.

Fotoğraflarda yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde eşi ve 2 çocuğunu kaybeden Zahim Kurdi'yi yakınlarının teselli etmeye çalıştığı görüldü.

Cenazeye Kurdi ailesinin yakınları ile Kobani halkı katıldı. Kurdi ailesinin cenazeleri bu sabah İstanbul üzerinden Urfa’ya oradan da Kobani’ye götürülmüştü. Faciadan sağ kurtulan baba Abdullah Kurdi ailesini Kobani’de defnetmek istemişti.