Aylan ve Galip'in o fotoğraftan önceki hikâyesi

Aylan ve Galip'in o fotoğraftan önceki hikâyesi
Aylan ve Galip'in o fotoğraftan önceki hikâyesi
Bodrum'da dün 12 kişinin hayatını kaybettiği facia yürek yalan sahnelerin yaşanmasına neden oldu. Ölümüyle dünyayı sarsan minik Aylan'ın ailesiyle birlikte Kobani'den IŞİD saldırıları nedeniyle kaçtığı öğrenildi. Aylan ve Galip kardeşlerin mutlu günlerinde çekildiği öne sürülen bir fotoğraf da sosyal medyada hızla yayıldı.

RADİKAL- 3 yaşındaki Aylan’ın kıyıya vuran cansız bedeni  Türkiye  ve dünyayı gözyaşlarına boğdu. Aylan’ın kendisinden bir yaş büyük ağabeyi Galip’in cansız bedeni de kısa süre sonra bulundu.

Minik Aylan ve ailesinin, Suriye’deki iç savaş ve IŞİD saldırıları nedeniyle yaşadıkları  Kobani’den kaçarak Avrupa ’ya sığınmak istedikleri öğrenildi.

Bu arada Aylan ve Galip kardeşlerin mutlu günlerinde çekildiği öne sürülen bir fotoğraf da sosyal medyada hızla yayıldı.

Fotoğrafta iki kardeşin objektife gülümseyen yüzleri görülüyor.

İki küçük çocuğun mutlu ifadelerinin fotoğrafı, görenlerin yüreklerini bir kez daha yaktı.
İngiltere'nin saygın gazetesi Independent, @Qattouby adlı Twitter kullanıcısına dayandırarak Aylan ve Galip kardeşlerin bu fotoğrafını okuyucularıyla paylaştı.

Bodrum'da iki kaçak teknesi battı: 11 ölü, 3 kayıp

Independent'ın kaynak göstererek kullandığı Aylan ile Galip kardeşlerin eski fotoğrafları sosyal medyada birçok gazeteci tarafından da paylaşıldı. BBC'den Julia Macfarlane, ABC News'ün Ortadoğu Muhabiri Sophie McNeill, İrlandalı köşe yazarı Rachel Lynch ve Hollandalı gazeteci Sakir Khader, iki kardeşin sağken çekilen fotoğraflarını kişisel Twitter hesaplarından paylaştı.

EN KÜÇÜK FACİA KURBANI 9 AYLIK
Faciada Aylan ve Galip kardeşlerle birlikte 9 aylık Hasal Zekeriye, 1,5 yaşındaki ikiz kardeşler Zeynep Cafer ve Abdullah Cafer, 11 yaşındaki Haydar Zeinb Ahmet Habi ve 7 yaşındaki kardeşi Ahmet Habi ile 11 yaşındaki Tahara Cumburiy de hayatını kaybetti. KAYNAK: (Hürriyet)

 


  http://www.radikal.com.tr/142724014272401

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sorumluları Yargılanmalıdır - user406374

  Esat zamanında bu insanlar o ya da bu şekilde yaşayıp gidiyorlardı hiç bir şey mükemmel değildir ama en azından böyle bir vahşet yoktu, duymuyorduk bilmiyorduk. Sonra İşid denen bu illet çıktı. Bu insancıkları yerinden eden bu hale getiren kimlerdir, bu ateşe odun atanların üstündedir bunun vebali. Kişisel hesapları için küçücük masumların ölümüne neden olan bu ortamı hazırlayan aktörlerin hepsi suçludur. Tespit edilerek uluslararası platformada savaş suçlusu olarak yargılanmalıdırlar Bu çocuğun hakkını kim arayacak. Rahmet diliyor sorumlularını Yüce Allaha havale ediyorum.