AYM'nin Yüce Divan Salonu'nda oturma düzeni değişti

AYM'nin Yüce Divan Salonu'nda oturma düzeni değişti
AYM'nin Yüce Divan Salonu'nda oturma düzeni değişti
Eski Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu'nun esprili bir dille 'Hz. İsa gökten iniyor sandım' diye tepki gösterdiği oturma düzeni değişti.

RADİKAL-Yeni Anayasa Mahkemesi binasındaki Yüce Divan Salonu'nda üyelerin salonun en tepesinde oturdukları düzen değişti. Hürriyet 'te yer alan habere göre AYM üyeleri eski düzene göre artık daha alçak bir seviyede oturuyor. Değişiklik, Anayasa Mahkemesi'nin 53. yıldönümünde ortaya çıktı.

DANIŞTAY ESKİ BAŞKANI: "GÖKTEN HZ İSA İNİYOR SANDIM..."


Anayasa Mahkemesi salonunun eski halinde, Mahkeme üyelerinin yukarıda oturmasına, Danıştay eski Başkanı Hüseyin Karakullukçu, esprili bir dille tepki göstermişti. Karakullukçu, Danıştay Başkanı iken, 10 Mayıs 2013'te yaptığı açıklamada Anayasa Mahkemesinin Yüce Divan Salonu'nda yapılan kuruluş yıl dönümü töreninde "yükseklerden bir tıkırtı" duyduğunu anlatmış ve şöyle demişti;


Eyvah Hazreti İsa gökten iniyor herhalde dedim. Başkanıma sordum, 'Onların tarzı öyle, burada oturuyorlar. Burası duruşma salonu' dedi. Biz de böyle bir uygulama yok. Gökte olanlar düşünsünler" demişti.