Ayna: Başbakan MHP ve CHP ile de görüşmeli

VAN  - DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, “Başbakan bugün DTP ile görüşüyorsa, Türkiye’nin en önemli sorunuyla ilgili CHP ve MHP ile de görüşmelidir. Onları da buna dahil etmelidir” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokratik açılım çalışmaları kapsamında DTP ile görüştüğünü hatırlatan Ayna, şöyle konuştu:
“Buradan CHP ve MHP’ye seslenmek istiyorum. Haklı oldukları noktalar var. Başbakan bugün DTP ile görüşüyorsa, Türkiye’nin en önemli sorunu ile ilgili CHP ve MHP ile de görüşmelidir. Onları da buna dahil etmelidir. Bu sorun sadece AK Parti ile çözülecek bir sorun değildir. Türkiye idam cezasını MHP ile aştı. MHP ile CHP ’ye sesleniyorum. AK Parti’nin, çözmeme oyunu varsa bu oyuna gelmeyin. Yarın çıkıp (ben çözmek istiyordum, ama CHP ve MHP engelledi) demesine fırsat vermeyin.”
DTP Şırnak İl Başkanı Selim Bayar ise Erdoğan’ın Kürt sorununu çözme konusundaki samimiyetine inandığını belirtirken, “Parti olarak bu sorunu hangi parti çözecekse, kim çözecekse sonun kadar arkasındayız” dedi. (dha, aa)