Aynı günde iki kaza: İki asker şehit oldu

Aynı günde iki kaza: İki asker şehit oldu
Aynı günde iki kaza: İki asker şehit oldu
Suriye sınırındaki Akçakale'de devriye görevi yaparken devrilen araçta bulunan bir asker hayatını kaybetti. Hakkari Şemdinli'deki benzer bir kazada da bir asker şehit oldu

RADİKAL – Şanlıurfa'da askeri bir aracın devrilmesi sonucu bir asker şehit oldu. Alınan bilgiye göre kaza saat 22.30 sıralarında meydana geldi.

Suriye sınırı hattında devriye görevi yapan askeri araç, Öncül Mahallesi kırsalında dereye yuvarlandı. Kazada araçta bulunan 2 er ile 1 uzman çavuş yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden biri kurtarılamayarak şehit oldu.

Diğer iki asker ise tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yine dün Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucu jandarma er Şahabettin Atak şehit olmuştu. Atak'ın Adana'nın Ceyhan İlçesi'ndeki ailesi yasa büründü.

Aktütün Hudut Tabur Komutanlığı'na ait askeri kamyon dün sabah görev dönüşü ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Uğraçan köyü Yeşilbayır mezrası yakınlarında şarampole devrildi. Kazada, jandarma er Şahabettin Atak şehit oldu, 1 uzman çavuş da yaralandı. Şehit jandarma er Şahabettin Atak'ın Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Belediye Evleri Mahallesi'nde oturan ailesinin evine gelen İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Evli, polis ve sağlık görevlilerinin kontrolünde aileye çocuklarının şehit düştüğü haberini verdi.

CEYHAN'DA ŞEHİT ACISI

Kazada şehit düşen Şahabettin Atak'ın kardeşi Hüseyin Atak'ın İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde, yeğenleri Murat Atak'ın Ankara 'da, Cengiz Atak'ın ise İstanbul 'da asker olduğu belirlendi. İzmir'de vatani görevini yapan oğlu Cengiz'i arayarak acı haberi verdiğini belirten şehidin babası Süleyman Atak, şunları söyledi:

"Şemdinli'de asker olan oğlumun terhisine 50 gün kalmıştı. Evimize gelen komutan, oğlumun şehit olduğu haberini verdi. Şahabettin ile sabah görüştüğümde bana, iyi olduğunu söylemişti. Annesi ve kardeşlerini sorarak özlemini dile getirdi. Askerliğini bitirip geldiğinde evlendirmeyi düşünüyorduk. Acı haberini alınca yüreğimiz yandı. İzmir'de asker olan diğer oğlum Hüseyin'i arayarak ağabeyinin şehit olduğunu söyledim. Yine askerde olan iki torunumu da arayarak Şahabettin'in şehit olduğu haberini verdik. Cenazesini önce Diyarbakır'a daha sonra uçakla Adana'ya getirecekler. Oğlum Şahabettin'i bugün Ceyhan şehitliğinde defnedeceğiz. Acımız büyük, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın."

Şahabettin Atak'ın şehit olduğu haberinin duyulması üzerine cenaze evine akın eden yakınları ve dostları baba Süleyman Atak'a başsağlığı dileyerek acısını paylaştı.

(DHA - AA)