Aynı sınıftalar!

Diyarbakır'da, Kulp'un Saltuk Köyü Koşkar mezrası, geçen yıl okula kavuştu. Mevzuatı bilmeyen öğretmenler, dört yaşından 16 yaşına herkesi sınıfa yazdı.
Köyün dört derslikli okulundaki bütün öğrenciler bu yıl ikiye devam ediyor. Milli Eğitim, sınıfları yaş gruplarına göre yeniden düzenleme hazırlığında.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki bir okulun sınıflarında, kamera şakasını andıran görüntüler yaşanıyor. Beş yaşındaki de, 16 yaşındaki de, aynı sınıfta okuyor.
Saltuk Köyü'ne bağlı Koşkar mezrasındaki Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İlköğretim Okulu, geçen yıl hizmete girmiş. Dört derslikli okula, daha önce okula gitmeyen, 16 yaşına kadar 160 çocuk başvurmuş. Ulaşım sıkıntısı çekilen bölgeye, lise mezunu vekil öğretmenler atanmış. Ancak bu öğretmenler müfredatı bilmediklerinden, dört yaşında çocuğu da, 15 yaşındaki genci de birinci sınıfa kaydetmiş. Bu yıl da bütün okul, ikinci sınıf öğrencisi. Müfredat gereği bir sınıf oluştururken yaş farkını gözetmek gerekirken bu yapılmadığı için, sınıf arkadaşlarının boy farkı, komik bir manzara oluşturuyor. Büyük çocuklar, günlük kıyafetleriyle okula gidiyor. Çünkü onlara uyabilecek ölçüde önlük yok...


    http://www.radikal.com.tr/7441077441070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.