Aynı yerde ikinci kaza

Kuşadası'nda düzenlenen öğrenci kongresine katılmak üzere Ankara'dan yola çıkan otobüs, Afyonkarahisar'da kayarak devrildi. Kazada iki öğrenci öldü, 40 öğrenci de yaralandı.

AFYONKARAHİSAR - Kuşadası'nda düzenlenen öğrenci kongresine katılmak üzere Ankara'dan yola çıkan otobüs, Afyonkarahisar'da kayarak devrildi. Kazada iki öğrenci öldü, 40 öğrenci de yaralandı. 2 Kasım'da da Pamukkale'ye giden Güney Koreli turistleri taşıyan tur otobüsü de aynı yerde devrilmişti. Kazada otobüsteki 25 kişi yaralanmıştı.
Uluslararası öğrenci platformu AIEFEC'e üye Türkiye'deki 11 üniversiteden 47 öğrenci Ankara'da buluşarak Kuşadası'ndaki kongreye katılmak üzere dün otobüsle yola çıktı.
Gıyasettin Kılınçaslan'ın kullandığı otobüs Dinar-Dazkırı karayolunun 33. kilometresinde aşırı yağış nedeniyle devrildi. Kazada Esin Evcimel ve Hayri Doğan adlı öğrenciler öldü, arasında Van Milletvekili Yekta Haydaroğlu ve Mersin Milletvekili Ali Er'in oğlunun da bulunduğu 40 öğrenci yaralandı. Altı yaralının durumunun ağır olduğu öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7661587661580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.