Ayşe Nine'nin çöp evi üçüncü kez boşaltıldı

Ayşe Nine'nin çöp evi üçüncü kez boşaltıldı
Ayşe Nine'nin çöp evi üçüncü kez boşaltıldı
Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde tek başına yaşayan 79 yaşındaki Ayşe Peker'n evi son 2 yıl içesinde çöp ev olduğu gerekçesiyle üçüncü kez boşaltıldı

AKYAZI - Yaşlı kadın evine gelen zabıta ekiplerini "Size ne benim evimden" diye eşyaların toplatılmasına tepki gösterdi.

Ömercikler Mahallesi'nde yalnız yaşayan Ayşe Peker'e ait evden gelen ağır kokulardan şikayetçi olan komşuları, belediyeye şikayette bulundu. İçerisinde birçok tarihi geçmiş gıda maddesinden, giyim eşyasına, katı yakıttan, canlı hayvana kadar yaklaşık 3 kamyon çöp ve atık madde ekipler tarafından alınarak, evin içi ve çevresi de böceklenmeye karşı ilaçlandırıldı. Aynı evin daha önce de 2 kez ekipler tarafından boşaltıldığı belirlendi.

‘İÇERİ ASLA GİREMEZSİNİZ’

Zabıta ekiplerinin tepki gösteren Ayşe Peker, "İçeri asla giremezsiniz. İçeride poşetlerde param var. Kaybolursa sorumlusu sizsiniz. Ne kokuyormuş benim evimde. Turşu varmış. Size ne benim turşularımdan. Ben turşuları yiyebildiğim kadar yerim, gerisini atarım. Size ne? Evimde hayvan besliyorum, kalan ekmekleri ben hayvanlarıma veriyorum" diyerek topladığı eşya ve gıdaların götürülmesine tepki gösterdi.(dha/Alaattin Onur)


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  gıda

  ,

  Karşı