Aysel çok mutlu

"Pansiyonda yer yok" diye liseden köyüne yollanan Aysel'e yardım yağdı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in teklifini kabul eden Aysel, özel okula gidecek.

GAZİANTEP - 'Sokak çocuğu' statüsüyle kaldığı pansiyonda 'yer kalmadığı için' eğitimi yarıda kesen Aysel Küçük artık özel okulda okuyacak. 15 yaşındaki Aysel'in mücadelesi dün basına yansıyınca, Türkiye'nin dört bir yanından yardım önerileri geldi.
Dün Doğanpınar Köyü'ne giderek Aysel ve ailesini ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey "Belediye olarak eğitim giderlerini karşılayacağız. Güney Özel Öğretim Okulları, Aysel'i Mutafoğlu Okulları'nda okutacak, Aysel aynı okulun pansiyonunda kalacak" dedi. Sevinç gözyaşları döken aile, yarın Aysel'in yeni okuluna gidecek.
Bakanlık: Ek ranza yerleştirin
Bu arada İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Atak da köyde aileyle görüştü. Atak, "Aysel'in bir yıl kaldığı pansiyona ek ranza koyarak okuluna devam etmesini sağlayacağız" dedi. CHP milletvekili Halil Akyüz ise Aysel'in masrafını üstleneceklerini açıkladı.
Oğuzeli ilçesinin Doğanpınar Köyü'nden Aysel, eğitime devam edebilmek için Cumhurbaşkanlığı'na mektup yazınca 'sokak çocuğu' statüsüyle Abdulkadir Konukoğlu Lisesi Pansiyonu'na yerleştirilmişti. Ama bir yıl sonunda pansiyonda yer kalmadığı söylenince sınıfını teşekkürle geçen Aysel, okulu bırakıp köye geri dönmek zorunda kalmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7595757595750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.