Aysel, yeni okulunu çok sevdi

'Sokak çocuğu' kontenjanından bir yıl devam ettiği lisede teşekkürname almasına karşın, pansiyonda yer olmadığı gerekçesiyle köyüne gönderilen 15 yaşındaki Aysel Küçük...

GAZİANTEP - 'Sokak çocuğu' kontenjanından bir yıl devam ettiği lisede teşekkürname almasına karşın, pansiyonda yer olmadığı gerekçesiyle köyüne gönderilen 15 yaşındaki Aysel Küçük, Özel Mutafoğlu Okulları'nın pansiyonuna yerleşip eğitimine yeniden başladı.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve AKP'li Fatma Şahin'in girişimleriyle, harekete geçen Özel Güney Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hasan Yaşar ve bu kuruma bağlı Mutafoğlu Özel Okulları Müdürü Ali Saray verdikleri sözü yerine getirdi. Dün sabahın erken saatlerinde okula gelen Aysel ile ailesini kapıda karşılayan okul yönetimi, daha sonra konuklarına okulu gezdirdi. Aysel Küçük, daha sonra kalacağı pansiyona geçti. Aysel, "Bir gün okuyacağımın ümidini hiç yitirmedim. Ama, böylesine güzel bir okulda okuyacağımı rüyamda bile göremezdim. Herkese teşekkür ederim. Onlar görevini yaptı, sıra şimdi bende" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7597457597450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.