Ayşenur'un değeri: 14 bin TL

Ayşenur'un değeri: 14 bin TL
Ayşenur'un değeri: 14 bin TL
Alkollü sürücünün neden olduğu kazada ölen kadın futbol takımı kalecisi 19 yaşındaki Ayşenur Yanık için trafik sigortası bedel biçti: 14 bin TL. Kaza yapan sürücü ise sadece 45 gün tutuklu kalmıştı.Ayşenur Yanık, 12 yaşında İzmir’in ilk kadın futbol takımı olan Elitspor’a katılmıştı. Ardından da kendisini geliştirip takımın kalesini korumaya başladı.
Kalecilik yapan Ayşenur Yanık, ailesinin geçimine katkıda bulunmak için de tanıtımlarda görev almaya başladı. Geçen ağustos ayında Ayşenur ve arkadaşlarının bulunduğu araca alkollü A. T.’nin kullandığı araç çarptı. Altı kişi yaralanırken Ayşenur öldü.
Ayşenur’un can verdiği kazanın ardından zorunlu trafik sigortasının genç kız için biçtiği değer ise sadece 14 bin TL oldu. Sigortadan gelen haberle bir kez daha yıkılan anne Hülya Yanık ve baba Zeki Yanık, gerekli paraları olmadığı için de karşı hukuk mücadelesi başlatamayıp kaderleriyle baş başa kaldı. Kazanın ardından sürücü A.T.’ye ‘Taksirli olarak ölüme sebebiyet vermek’ten beş-15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ancak A.T., 45 gün tutuklu kaldıktan sonra, çıktığı ilk duruşmada tahliye edildi. Anne Hülya Yanık yaşadığı acının çok büyük olduğunu belirterek “Sevgi dolu kızım alkollü bir canavarın kurbanı oldu. Canavar özgür bırakıldı, biricik kızıma 14 bin TL değer biçildi” diyerek tepki gösterdi. (dha)