Ayvacık'ta 424 kaçak yakalandı

Yasadışı yollardan yurtdışına çıkarılmaları için Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahiline getirilen kaçaklardan 424'ü yakalandı.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Nusratlı altı sahilinde, yurtdışına yasadışı yollardan kaçmak üzere getirilenlerden yakalananların sayısı 424'e ulaştı.
Operasyonun ardından Belediye Düğün Salonu'na yerleştirilen kaçakların, yurtdışına kaçırılmak üzere organize bir şebeke tarafından bölgeye getirildikleri belirtildi.
Yetkililer, yaklaşık 50 Türk'ün de aralarında bulunduğu kaçakların Afganistan, Nijerya, Pakistan, Hindistan, İran ve Irak uyruklu olduklarını bildirdi.
Kaçaklardan Iraklı Muhtari Süleyman, İtalya'ya gitmek üzere kişi başına peşin olarak 2 bin 500 dolar ödediklerini söyledi.
Adını açıklamak istemeyen Gaziantepli bir kaçak, şebekenin yabancılardan peşin para almalarına rağmen, kendilerinden İtalya'ya götürülmeleri durumunda para alınacağını belirtti.
Jandarma, kaçakların ifadesi üzerine çevrede operasyonlarını genişletti. 424 kaçak yakalanmasına rağmen, çevre köylere dağılmış durumda bin kaçak daha bulunduğunu tahmin ettiklerini belirten yetkililer, kaçakların yakalanması çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi.

BİR GEMİYE EL KONULDU

Çanakkale İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, kaçakların yakalanmasından sonra, Bozcaada açıklarında durumundan şüphelenilen ve kapakları açık halde bekleyen 'Engin' adlı gemiye el konularak, Bozcaada Limanı'na çekildiği bildirildi.