Ayvansaray'da metrobüs kazası: Çok sayıda yaralı var

Ayvansaray'da metrobüs kazası: Çok sayıda yaralı var
Ayvansaray'da metrobüs kazası: Çok sayıda yaralı var
Balat Ayvansaray'da iki metrobüs birbirine girdi. Kazada 3'ü ağır, 16 yaralı olduğu belirtiliyor. İETT'den yapılan açıklamada ise kazanın, bir yolcunun metrobüs şoförüne fiziksel müdahalede bulunmasıyla gerçekleştiği kaydedildi.

İSTANBUL - Avcılar istikametinde seyreden iki metrobüs Ayvansaray durağını geçtikten sonra çarpıştı. Kazada 3'ü ağır 16 kişi yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere ambulansla götürüldü. İlk gelen bilgilere göre kaza 16.30 sıralarında meydana geldi.

Ayvansaray durağını geçen metrobüs aynı istikamette seyreden bir başka metrobüse çarptı. Yaralı sayısının fazla olması nedeniyle çok sayıda ambulans kaza yerine yönlendirildi. Ambulanslar yaralıları çevre hastanelere götürdü. Hastaneye götürülen 16 yaralıdan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

İETT: YOLCU ŞOFÖRE FİZİKSEL MÜDAHALEDE BULUNDU

Kazanın ardından İETT'den bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada kazanın sebebi olarak, "Kaza bir metrobüs yolcu indirirken diğer metrobüsün yolcu indiren metrobüse çarpmasıyla meydana geldi. Kazanın sebebinin ise bir yolcunun metrobüs şoförüne fiziksel müdahalede bulunmasıyla gerçekleştiği öğrenildi" denildi.  

İETT'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Ayvansaray'da saat 16.20'de meydana gelen Metrobüs kazasında yaralanan 9 kişi ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi. Yolcuların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Metrobüs yolundaki kazanın ardından yol hemen açıldı ve ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmadı.

Kaza bir metrobüs yolcu indirirken diğer metrobüsün yolcu indiren metrobüse çarpmasıyla meydana geldi. Kazanın sebebinin ise bir yolcunun metrobüs şoförüne fiziksel müdahalede bulunmasıyla gerçekleştiği öğrenildi.

(İbrahim AKTÜRK / DHA)