'Ayyakkabı eylemcisine' anne ve işyeri desteği

'Ayyakkabı eylemcisine' anne ve işyeri desteği
'Ayyakkabı eylemcisine' anne ve işyeri desteği
Anne Özbek: Çocuğun üstüne çıkmanın ne anlamı var? Polislerin gençlere karşı tavrını doğru bulmuyorum. Birgün gazetesi: Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız.

 

 

İSTANBUL- Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a Bilgi Üniversitesi'ndeki konferansı sırasında ayakkabı fırlatan Selçuk Özbek'in annesi Ruhan Özbek eylemi onayladığını söyledi.  Strauss-Kahn'a ayakkabı fırlatan Sefer Selçuk Özbek'e, editör olarak çalıştığı Birgün Gazetesi sahip çıktı.

 

 

 

ANNE ÖZBEK: TÜRKİYE OĞLUMUN ARKASINDA

 

 


CNNTürk'e konuşan anne Özbek, oğlunu televizyonda gördüğünde ne hissettiği sorulunca "İki kişi üstüne çıkmış, ağzı kapanmıştı. Çocuğun üstüne çıkmanın ne anlamı var? Polislerin gençlere karşı tavrını doğru bulmuyorum. Tüm Türkiye'nin oğlumun arkasında olduğuna inanıyorum. Vicdanı olan herkesin..." dedi.
"Oğlumun tartaklandığını görünce çok acı çektim. Sanki oğlumun canını yaktılar... Çok canım yandı" diyen anne, oğlunun vicdanlı biri olduğunu ve haksızlıklara tahammül edemediğini vurguladı.
Oğlu Selçuk'un Anadolu Üniversitesi'nde İşletme okuduğunu anlatan Ruhan Özbek, "Böyle bir eylem yapacağından haberim yoktu. Bu tür şeyler anlık gelişebilir. Ama oğlumu onaylıyorum. Haksızlığa karşı olan her şeye, protestonun her türlüsüne ben de katılıyorum" diye konuştu.  Anne Özbek, konuyla ilgili avukatlarının devrede olduğunun da altını çizdi.

 

BİRGÜN: HAREKETİ DESTEKLİYORUZ

 

Sefer Selçuk Özbek'e, editör olarak çalıştığı Birgün Gazetesi sahip çıktı. Gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, "Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız" dedi.
Protesto gösterisinin ardından gözaltına alınan Sefer Selçuk Özbek'in, Anadolu Üniversitesi öğrencisi ve Birgün Gazetesi'nde editör olduğu ortaya çıktı. Birgün Gazetesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Özbek'e sahip çıkarak, tepkisini doğru bulduklarını belirtti. Aydın, "Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız. Bizde ekonomi editörü olarak çalışıyordu" diye konuştu.
Aydın, ayakkabılı protestodan önceden haberdar olup olmadıklarına ilişkin ise "Daha önceden böyle bir harekete yapacağına dair bir fikrimiz yoktu. Aniden gelişti. Yaptığı hareketi doğru buluyoruz. Irak'ta da benzer bir protesto yapılmıştı" şeklinde konuştu.
Avukatların şu anda konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Aydın, "Arkadaşımızın şu an Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nde olduğunu öğrendik. Kendisini sonuna kadar destekleyeceğiz" dedi.