Azer Bülbül, İstanbul'da toprağa verildi

Azer Bülbül, İstanbul'da toprağa verildi
Azer Bülbül, İstanbul'da toprağa verildi
Antalya'da kaldığı otel odasında ölü bulunan şarkıcı Azer Bülbül, İstanbul'da toprağa verildi.

İSTANBUL - Esenyurt Merkez Camisi'ne getirilen Bülbül'ün cenaze namazına, Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, sanatçılar İzzet Yıldızhan, Nihat Doğan, Gökhan Güney ve Hakkı Bulut, aile yakınları, hayranları ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Camide öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından bir süre omuzlar üzerinde taşınan Bülbül'ün naaşı, daha sonra götürüldüğü Esenyurt Gülbahçe Mezarlığı'nda defnedildi.

CENAZEDE İZDİHAM YAŞANDI
Azer Bülbül’ün İstanbul Esenyurt’taki cenazinde izdiham yaşandı.

Esenyurt Merkez Camisindeki cenaze törenine yağmurlu havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlgi yüzünden cenaze töreni sırasında zaman zaman izdiham yaşandı.

Cenaze törenine katılan sanatçı Nihat Doğan’ın izdihamı önlemek için kalabalığa karşı tepki gösterdiği görüldü. Azer Bülbül’ün annesi Şamana Keskin ayakta zor dururken, babasını ise sanatçı Nihat Doğan teselli etmeye çalıştı.

Cami imamı, yoğun kalabalık sebebiyle cenaze namazının bulunduğu kısıma güçlükle gelebildi. Kalabalık sebebiyle cenaze namazı, caminin alt kısmındaki avluya alındı. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Bülbül’ün naaşı, Haramidere Aile Mezarlığı’na defnedildi. (aa, dha)