Aziz Yıldırım Cüppeli Ahmet'i ziyaret etti

Aziz Yıldırım Cüppeli Ahmet'i ziyaret etti
Aziz Yıldırım Cüppeli Ahmet'i ziyaret etti

Aziz Yıldırım ile 'Cübbeli Ahmet Hoca'nın cezaevinde vedalaşması duygusal olmuş, Ünlü, 'Beni unutma başkan' demişti

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dün kamuoyunda 'Cüppeli Ahmet' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'yü Metris Cezaevi'nde ziyaret etti

Aziz Yıldırım’ın Metris’teki Cezaevi günleri sırasında dost olan 2’linin sohbetinde, kimi zaman duygulu, kimi zaman da karşılıklı esprilerin yapıldığı mutlu anlar yaşandı.

Şike davası kapsamında yaklaşık 1 yıl tutuklu kalan Aziz Yıldırım, özgürlüğünün ardından, cezaevi ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Geçen hafta Mehmet Ağar’ı tutuklu bulunduğu cezaevinde ziyaret eden Aziz Yıldırım'ın dünkü adresi ise Metris Cezaevi oldu.

Saat 14.00 sıralarında Metris Cezaevi’ne gelen Aziz Yıldırım'ın Ahmet Mahmut Ünlü ziyareti yaklaşık yarım saat sürdü. Hürriyet’e bu ziyareti doğrulayan Ahmet Mahmut Ünlü’nün basın danışmanı Özay Oral, Ahmet Mahmut Ünlü’nün duyduğu memnuniyeti de ifade ederek, "Hocamız bu ziyaretten dolayı oldukça mutlu olmuş. Aziz Bey’in vefası karşısında duygulanmış. Duyduğum kadarı ile cezaevindeki günlerden ve dışarıda yaşanan gelişmelerle ilgili konuşmuşlar. Hasret gidermişler. Kimi zaman duygulu kimi zaman da esprilerle geçen bir görüşme olmuş. Aziz Bey hocamıza bir ihtiyaçları olup olmadığını sormuş" dedi.


Cübbeli Ahmet gazatemizden Ömer Şahin’e verdiği röportajda Aziz Yıldırım’ı çok sevdiğini söylemişti. Ömer Şahin, Cübbeli Ahmet Aziz Yıldırım ilişkisini şöyle anlatmıştı:

Bir defa Cüppeli, Aziz Yıldırım 'ı çok sevmiş. Hürmet ediyor. Birçok iyiliğini gördüğünü söylüyor. Aziz Yıldırım yaşça büyük olduğu için O'na "Baba" diyormuş. Bir ziyaretçisinin yanında "Baba" dediği Aziz Başkan için "O'nun tebaatinden olduk" demiş. Oysa bu söz dışarıya farklı yansımış. "FB tebaati" olarak haber olmuş. Peki, Aziz Yıldırım 'la bu kadar samimi olan Cüppeli, FB'li mi oldu? "En büyük Fener" mi diyor? Cüppeli, medyaya yansıyan haberlere şaşırmış ve üzülmüş. Hiçbir zaman takım tutmadığını söylüyor. "Ben takımlar üstüyüm" diyor. Niye herhangi bir kulübün taraftarı olmadığını da şöyle anlatıyor: "Ben kamuya mal olmuş bir insanım. Galatasaraylı amigo Sebo da, Fenerbahçe amigosu Sefa da benim cemaatim. Her takımdan insanlar sohbetime geliyor. Bu durumda olan insanın takım açıklaması uygun olmaz." Cüppeli Ahmet Hoca, Metris'te "En büyük Fener" dediği şeklindeki habere de tepkili. "Böyle bir şey olabilir mi?"dedikten sonra, "Vaazlarımda ' En büyük Allah' demiş insanım. En büyük Fener diyebilir miyim" diye soruyor. Cüppeli, maç izlemenin 'boş iş' olduğunu ve böyle işlerle vakit kaybetmediğini de belirtiyor.

"DUA ET KALE KAPANSIN"
Cüppeli Ahmet Hoca, FB'nin şampiyonluğu için dua ettiğini ise gizlemiyor. Aziz Yıldırım 'ın kendisinden dua talep ettiğini söyleyen Cüppeli, "Aziz Başkan'ı sevdim, saydım. Çok mahzundu. Diğer başkanlar dışarıda, o tutukluydu. Sevinsin diye dua ettim. Komşuluk hakkı var. Başkan, 'Hocam dua et' derdi, bazen devre arası dua isterdi. Bir seferinde 'Dua et, kale kapansın' dedi, o maç FB gol yemedi, top içeri girmedi. Ben kim isterse dua ederim."

Aziz Yıldırım , Cüppeli'den liglerin bitmesine 3 ay kala dua istemeye başlamış. Lig Şampiyonu Galatasaray olunca Cüppeli ile Yıldırım arasında ilginç bir diyalog yaşanmış. Cüppeli, Aziz Başkan'a söylediği o sözleri gülerek anlatıyor: "Siz benden dua istediğinizde 9 puan fark vardı. O puan farkı kapandı. Yüzde yüz duayla. GS buçuk puanla şampiyon oldu. 104 kitapta buçuklu duanın yeri yok. Keşke benden daha önce dua isteseydiniz."(radikal-hürriyet)