B.Ç'ye teşhiz konuldu ilaç tedavisi başladı

BURSA - Mudanya’da, 14 yaşındayken 76 yaşındaki Vakit yazarı Hüseyin Üzmez’in cinsel istismarına maruz kaldığını söyleyen B.Ç., bozulan psikolojisi için ilaç tedavisi görmeye başladı. 
15 yaşına giren B.Ç. kamuoyunda büyük tepki yaratan olayın ardından SHÇEK yurdunda kalmaya başlamıştı. Ardından Bursa Barosu tarafından atanan avukatı B.Ç’nin velayetinin yargılama süresince ailesinden alınması, vasi olarak bir SHÇEK görevlisinin atanması ve haklarını savunması için kayyum tayin edilmesi için mahkemeye başvurdu. Bursa Çocuk Mahkemesi bu isteklerin tümünü reddetti.  
Gerekçeli kararda Geçen ay İ.Ü.Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında yapılan muayene sonucu B.Ç.’ye ‘Panik Bozukluğu’ tanısı konulduğu ve ilaç tedavisine başlandığı belirtildi, “B.Ç geçen yıl nisandan beri koruma altında, SHÇEK tarafından sağlıklı bir şekilde bakılıyor, Ankara’ya yerleşen bağlı olduğu anne ve babasıyla belirli günlerde görüşüyor, eğitimine aksamadan devam ediyor, tedavisi de U.Ü. Tıp Fakültesi Çocuk-Ergen Psikiyatri Servisi’nde sürdürülüyor, haklarını birden fazla avukatın savunuyor” denildi. (dha)