Baba 2 oğlunu vurup intihar etti

Baba 2 oğlunu vurup intihar etti
Baba 2 oğlunu vurup intihar etti
Sivas'ın Gemerek ilçesinde hareket halindeki otomobilin arka koltuğunda oturan baba, ön koltuktaki iki oğlunu vurduktan sonra intihar etti.

GEMEREK – Sivas’ın Gemerek ilçesinde dün akşam meydana gelen olayda Faysal Akbulut ve oğulları Seyfettin ve Semih Akbulut'un içinde bulunduğu 58 NN 912 plakalı hareket halindeki otomobilde henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Silahını çeken Faysal Akbulut, üzerindeki tabanca ile otomobili kullanan oğlu Seyfettin, ardından diğer oğlu Semih'e birkaç el ataş ettikten sonra silahı başına dayayarak intihar etti. Kontrolden çıkan otomobil kaldırıma çıktıktan sonra yol kenarındaki bir istinat duvarına çarparak durdu.

Olayın haber verilmesi üzerine otomobilde yapılan incelemede Faysal Akbulut ile büyük oğlu Seyfettin Akbulut'un öldüğü belirlendi. Ağır yaralı olarak araçtan çıkarılan Semih Akbulut ise, olay yerindeki ilk müdahale ardından ambulansla Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Akbulut'un hayati tehlikeyi atlatamadığı açıklandı.

Ölen Faysal Akbulut ile büyük oğlu Seyfettin Akbulut'un cesetleri otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi.

"PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYORDU"
İki oğluna ateş ettikten sonra intihar eden Faysal Akbulut'un psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ve bu nedenle 4 yıl önce rapor alarak emekli olduğu bir süreden beri tedavi gördüğü belirtildi.

Akbulut'un dün akşam çocuklarına "Arabayla birlikte dolaşalım" dediği ve Seyfettin'i şoför koltuğuna, Semih'i ise ön koltuğa oturttuğu ve kendisinin de arka koltuğa oturduğu, ardından da silahını çektiği ifade edildi. Olayla ilgili Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

DHA - Eraydın AYTEKİN