@ismailsaymaz

Baba Alp: Yer yok diye bizi hastaneden kovdular

Baba Alp: Yer yok diye bizi hastaneden kovdular
Baba Alp: Yer yok diye bizi hastaneden kovdular

Baba Ali Eren Alp, doktorların kendilerine İçiniz rahat olsun bile demediğini söylüyor.

Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

1 Mayıs’ta başına gaz fişeğinin isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Dilan Alp, o günden beri Bahçelievler’deki Medicalpark Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Babası Ali Eren Alp’in anlatımına göre önceki gün suç duyurusunda bulunmak üzere gittiği Çağlayan Adliyesi’nden dönerken, kendisine ‘Dilan’ın hastaneden çıkarıldığı’ haberi verildi. Saat 17.00’de hastaneye varan Alp’e, “Yerimiz yok” denildi. Baba Alp, “Servise çıkarmak istedik. ‘Yerimiz yok, yataklarımız dolu, isterseniz başka bir hastaneye, isterseniz eve götürün, siz bilirsiniz’ dediler. Bizi resmen kovdular” diye konuştu. Daha sonra hastane arayışı başladı. Önceki akşam Bağcılar’daki Işık Tıp Merkezi’ne götürülen Dilan dün Batı Bahat Hastanesi’ne yatırıldı. Radikal, Dilan’la tıp merkezinde kaldığı odasında görüştü. Bu yıl ikinci kez 1 Mayıs’a katıldığını, ilk kez gaz bombasına maruz kaldığını söyleyen Dilan şunları anlattı:

‘Gazdan siyah kustum’
“O gün çok gaz yedim. Defalarca gaz attılar. Hastanede siyah renkte kustum. Fotoğraflarda elimdeki sirke şişesi. Gazdan etkilenmemek için yanıma almıştım. Arkadaşlarıma da veriyordum. Fişeğin çarptığı anı hatırlamıyorum. 1 Mayıs’ın hak ettiği gibi kutlanmasını istiyordum, başka bir şey istemiyordum. “Bu arada, iki sivil polisin tıp merkezine gelip Dilan’ı sorduğu öğrenildi. Medicalpark Hastanesi’nin olayla ilgili açıklaması ise baskı saatine kadar elimize ulaşmamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/113259811325989

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hoşgeldin faşizm - gazetey

  ahlaksızlığın, seviyesizliğin vijdansızlığın ...... alası yapılmış. Geçmiş olsun.

  medical park boykotu... - lastikordek

  tüm tanıdıklarımla bu konuda boykot kararı aldık. 12 eylülde askerlerin emriyle idam kararı veren hakimler, cezaevlerinde işkence yapan polisler, her türlü yargısız infazı yapan devlet yine bu gün performansından ödün vermeden halkına karşı şiddeti kullanıyor. 1 mayısta başbakan, içişleri bakanı, vali, polis, savcılar ve ardından medikal park hastanesi. devlet kendi vatandaşına zulmederken özel sektörden de yardım alıyor. zaten devletin dağıttığı sermaye ile kurulan bir hastaneden başka bir şey beklenmezdi. artık zulümde de özelleştirme yapılıyor. artık işkenceyi de özel güvenliğe ihale edeceklermiş. yargılama işini zaten yandaş medya yapıyordu. infaz da özelleştirilmiş oldu. hayaldi gerçek oldu. benim kanaatim AKP nin başarısının altında birilerine zulmetme arzusunun toplumsal karşılığı yatıyor. o hastanenin yönetimi açıklamalı, bize kendisini kimin sıkıştırdığını anlatmalı. kimin emriyle valinin mi yoksa hükümetin mi? çünkü her ikisi de şu an dilanı yok etmek için çaba sarf ediyorlar.

  ... - k-a-o-s

  o medikal park değil miydi ki bir pazar günü tek bir dâhiliye uzmanı üzerinden tam 450 MR çekilmiş gibi göstererek, bunun parasını devletten tahsil eden??...daha ne olacağdı yani??

  Medicalpark'a gitmeyen yan firmasına gider. - fkont

  Kimi arkadaşlar bu hastaneyi boykot edeceğim diyor ama unuttukları bir şey var. Türkiye'de gidecekleri özel hastaneler, market zincirleri AVM'ler konut projeleri alacakları ithalat ürünleri ve diğer tüm para harcama yerlerinin neredeyse tamamı artık bu hastanenin sahibi kişilerin zihniyetindeki insanların elinde zaten onların dışındakiler Silivri'ye gidip Sözcü okuyan insanlar

  YAZIKLAR OLSUN. - m.rozbilen

  Üzülme sayın Ali Eren,bir gün size de bize de yer bulunur elbet.Allah büyük.Herkes, yüzü varsa yaptığından utansın.Güler yüzlü Dilan kızımıza acil şifalar diliyor,kendisine gaz fişeği sıkanı şiddetle kınıyorum.

  Birkaç gün sonra - Pe@ce

  Yarın birgün hükümetin üst düzey bir isminden telefonu alan hastane Başhekimi'nden hemen açıklama gelir: "Bir yanlış anlaşılma oldu; biz Dilan'ın geldiği gün hastanenin yataklarını değiştirme kararı almıştık! Dilan'ı kesinlikle hastanemizde görmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz, istediği kadar kalabilir!"

  doğrusu - KEKOK

  işin doğrusu bugün polisin medyaya servis ettiği fotoğraflardan anlasılıyor.dilan kızımız moıotof ve taş atılan bütün gösterilerde ön saflarda yer alıyor.keşke dilan ın acısını anlayanlar otobüslerde yakılan serap ların,arkasından namertçe,alçakça ,korkakça şehit edilen polislerinde geride kalan eş ve çocuklarının acısını anlayabilse.hiç kimsenin bir başkasının hayatına,yaşam hakkına sırf kendi düşüncesinden dolayı gasp etme hakkı yoktur.