Baba Atakan: 'Onları feda etmek için mi büyüttüm?'

Baba Atakan: 'Onları feda etmek için mi büyüttüm?'
Baba Atakan: 'Onları feda etmek için mi büyüttüm?'
Acılı baba Ali Atakan olanlara tepki göstererek 'Ben 30 yıldır yurt dışındayım, bu çocukları ben büyüttüm. Onları feda etmek için mi büyüttüm' dedi.

Antakya’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki (ODTÜ) protestolara destek vermek ve ' Gezi Parkı ' eylemlerinde yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için dün yapılan gösteriler sırasında Ahmet Atakan yaşamını yitirdi. Oğlunun ölümüyle yıkılan baba Ali Atakan olanlara tepki göstererek "Ben 30 yıldır yurt dışındayım, bu çocukları ben büyüttüm. Onları feda etmek için mi büyüttüm'' dedi.

Ahmet Atakan Hatay'daki gösterilerde hayatını kaybetti


BABA: SORUMLU BENİM POLİSİM KAHRAMANDIR DİYENLER

Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan, bu olayların bir an önce son bulmasını istediklerini söyledi. Çekmece Beldesi Pınarbaşı Mahallesi’ndeki evinde taziyeleri kabul eden Ali Atakan, 30 yıl yurt dışında çalıştığını belirterek, "Bu çocukları ben büyüttüm. Onları feda etmek için mi büyüttüm? Utansınlar" dedi.

Oğlu Ahmet’in düştüğü iddialarına tepki gösteren Ali Atakan, "Hayır öyle bir şey yok. Böyle şeylere inanmayın. Adamlar işi gücü bırakıp, tertip yapıyorlar" diye konuştu.

Ali Atakan, sözlerine şöyle devam etti:

'İLERİ DEMOKRASİ DERSİ VERENLER UTANSIN'

"Şu an yüreğimiz yanıyor, acımız çok büyük, bunu yapanlar utansın. Bu polisi kahraman edip, kendisine bu gücü verenler utansın. Onun katilini orda aramak lazım, poliste değil. Polisle de, halkla da bir işimiz yok. Sorumlular, o polise güç verip, 'Benim polisim kahramandır' diyenlerdir. O, ileri demokrasi dersi verenler utansınlar. Bu mu demokrasi, bu mu Müslümanlık? Üzülüyorum, bunlar Müslümanlıktan nasibini almamış. Eğer Müslüman olsa, İslam ’dan nasibini alsa, böyle yapmaz. Ona, bu dini kim empoze ediyorsa, gitsin baksın, nedir bu İslam bu muhabbet, öğrensin bakayım. Düşmanlık mı, savaş mı, öldürmek mi, bu mu İslam? İslam bu kadar ucuz değil. Buradan Diyanet İşleri Başkanı’na sesleniyorum. Çıksın, söylesin, bizim vergilerimizle orda. Yeter."

'Hoşgörü adası' Hatay 3. can kaybına ağlıyor

Hatay'da, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve "savaşa hayır" yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan Ahmet Atakan olaylar sırasında hayatını kaybetti. Ağır yaralı olarak Akdeniz Hastanesi'ne kaldırılan, oradan Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Atakan'ın kalbinin durduğu ve burada yapılan müdahaleyle yeniden hayata döndürüldüğü öğrenildi. Yeniden kalbi duran Atakan'ın hayatını kaybettiği bildirildi. (DHA)

Ahmet Atakan nasıl öldü?


  http://www.radikal.com.tr/115015611501565

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sizde kin var. - likapa

  sokaklar herkesindir. halkındır.bütün halkındır sadece sizlerin değildir.dolayısıyla ortak kullanım alanları öyle herkesin istediği gibi yakılıp yıkılabilecek yerler değildir.eğer öyle olursa devletin güvenlik gücü buna müdahale eder, kim adına benim adıma.yani senin gibi düşünmeyen benim hakkımı savunmak adına.siz; biz sizi istemiyoruz öyleyse istediğimiz gibi yakıp yıkarız diyorsunuz yıkamazsınız.olmuyor görüyorsunuz. dünyanın hiçbiryerinde de olmaz. kaldı ki dünyanın hiçbiryerinden size tahammül edildiği kadar hiçbir ülke polisi tahammül de etmez.bunu siz daha iyi bilirsiniz de bilmezlikten gelirsiniz. bakın avrupaya neler yapıyor polis görün bakalım. ama sizde polis düşmanlğı hatta ülkeye karşı düşmanlık ve kin olduğu için bunları dile getirmezsiniz.

  Babanın feryadı - sterjin

  Ewet Baba bu ülke Müslümanlık adı altında kendinden olmayanı yok ediyor.Esatları kınayan birde dönsün kendine baksın onların yürekleri yanmıyor onlar öldürmekle meşkul ölüm makinelerini insanların üzerine salıp sonrada izliyorlar.bunların tarifini bile yapamaıyorum bu kdar kana doymayan bir zihniyet. onların çocukları altın kafeslerde onlara bir zıkkım şimdilik sokmaz.merak etme güngelir devran döner seninde çarkın kırlır be hınzır paşa

  ah be likapa - geo1980

  ne diyeyim ki size. gerçekten. bazıları vardır, çocuklarının hoşa gitmeyen bir davranışına "kim öğretti bunu sana ha? nereden öğrendin bunu, kim yönlendirdi seni", diyerek paylar, yahu hiç mi aklım yok benim ben düşünmüş olamaz mıyım? diye karşılık veresi gelir karşıdakinin. neyse işte. merak etmeyin meydanlardaki çocuklar kimsenin gazıyla inmiyor oraya, ha gaz veren biri varsa onu da herkes biliyor zaten. yani boşuna yormayın çenenizi.

  diyanet çok alaka.. - kafes

  nasıl ne alaksı var diyanetle ? herşeyde dinden imandan dem vuran hükümet varken ne alaka diyormuydunuz ? çifte standart resmen . diyanetin çıkıp konuşması gerekir evet bence de .. islam bu değil sevgi savgı beraberlik bu değil ! kan dökmek kan dökenin sırtını sıvazlayıp geri meydanlara göndermek yoktur islam inancında.. kimle savaşıyorsunuz tomalarla meydanlarda ? bu nasıl bir kin öfke sinir ? neden ? eleştiriye dayanamadığınız için. konuşarak halledebiliriz diyorsunuz istediğiniz konuşma olmayınca ağızları tokatlayıp kapatıyorsunuz .. nasıl konuşsun insanlar .. el ele zincir oluştuyorlar müdahale ediyorsunuz ama uzun ince bir yoldayım klibinde el ele insan zincirini sergiliyorsunuz ... nasıl bir düşünce yapısı ? ikiyüzlülük değilmidir bu ? kabullenemiyoruz !

  gerçek katiller - likapa

  ağlarsa anam ağlar hesabı elbette babası ve anası en büyük acıyı çekiyordur.aile en büyük ızdırabı yaşıyordur.baba hala devleti polisi hatta diyaneti suçluyor.diyanet işleri başkanı ne alakaysa.ne olursa olsun allah yardımcıları olsun ailesinin, allah sabırlar versin zor bir durum.yine söylüyorum bu çocukların gerçek katilleri ellerine taş alıp halkı sokağa döken gençleri devlete karşı anarşiye sevkeden milletvekilleridir.