'Baba evde bir ceset var'

'Baba evde bir ceset var'
'Baba evde bir ceset var'

Nuray Çetinkaya (üstte solda), bankacı arkadaşı Nalan Sezer?i öldürmekten tutuklandı. Cinayeti, zanlının cesedi bir odada bulan kızı ortaya çıkardı. FOTOĞRAF: METİN TOKGÖZ / AA

İSTANBUL - Ataşehir’de Nuray Çetinkaya adlı kadın, iddiaya göre evine çağırdığı arkadaşı Nalan Sezer’i eterle bayıltıp torbayla boğarak öldürdü. Ceset iki gün boyunca evde kaldı. Evin kızının odaya girmesiyle cinayet ortaya çıktı. Arkadaşını alacak-verecek meselesinden öldürdüğünü söyleyen Nuray Çetinkaya cinayetten, eşi Ali Çetinkaya ise cinayete iştirakten tutuklandı. 
Denizbank Genel Müdürlüğü’nde çalışan 43 yaşındaki Nalan Sezer önceki cumartesi günü arkadaşı Nuray Çetinkaya’nın Atatürk Mahallesi’ndeki evine gitti. Çetinkaya, Yeditepe Üniversitesi Biogenetik Bölümü 3. sınıfta okurken maddi olanaksızlıklar nedeniyle iki ay önce okuldan ayrılmak zorunda kalan 21 yaşındaki kızı İpek’e, “Eve geç gel” dedi.
İpek Çetinkaya, karakol ifadesine göre, eve 22.00 sıralarında döndü. Babası Ali Çetinkaya da aynı saatlerde eve geldi. Baba-kız bir ara çalışma odalarının kilitli olduğu gördü ancak şüphelenmedi.
İpek Çetinkaya, ertesi gün annesi ve babasının olmadığı bir saatte eve geldi. Kilitli odayı uygun bir anahtarla açtı ve cesetle karşılaştı. Çetinkaya ifadesine göre, korktuğu için kimseye bir şey söylemedi. O akşamı da evde geçirdiler. Pazartesi sabahı, yani dün, annesi evden çıkınca babasını arayıp, “Evde ceset var” dedi.   
Baba Ali Çetinkaya, olayın devamını, ifadesinde şöyle anlattı:
“Kızım beni arayarak çalışma odasında ceset olduğunu söyledi. Ben de durumu şüpheli bulup bir polis arkadaşımla eve geldim. Kapı kapalıydı. Eşimi arayıp faksa ihtiyacım olduğunu söyledim. Eşim anahtarın yerini söyledi. Arkadaşımla kapıyı açtığımızda duvar dibinde üzeri yatak tahtası ve çarşafla örtülü cesedi gördük.”
Daha sonra baba-kız polise başvurdu. Anne Çetinkaya da Maltepe’de bir arkadaşının evinde bulundu. Gözaltına alınan Nuray Çetinkaya, iddiaya göre, “Aramızda alacak-verecek yüzünden sorunlar vardı. Eterle bayılttıktan sonra kafasına poşet geçirerek boğdum” dedi. 
Ataköy Asayiş Büro Amirliği’nde sorgulanan Nuray Çetinkaya, kızı İpek ve eşi Ali Çetinkaya, Kadıköy Savcılığı’na sevk edildi. Daha sonra mahkemeye çıkarılan Nuray Çetinkaya cinayeti işlediği iddiasıyla, eşi Ali Çetinkaya da cinayete iştirak suçuyla tutuklandı. (Radikal)