Baba Garipoğlu tutuklandı

Baba Garipoğlu tutuklandı
Baba Garipoğlu tutuklandı

Mehmet Garipoğlu, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. FOTOĞRAF: ELVAN EZBER

Lise öğrencisi Münevver Karabulut'un başını keserek öldürdüğü gerekçesiyle aranan Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Garipoğlu tutuklandı

İSTANBUL - Etiler’de başı kesilerek öldürülen lise öğrencisi Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili katil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Garipoğlu tutuklandı.
Etiler’de geçen mart ayında çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut’un öldürülmesinden sonra başlatılan soruşturmada katil zanlısı olarak genç kızın erkek arkadaşı Cem Garipoğlu aranmaya başlandı. Ancak Garipoğlu ortadan kaybolmuştu. Bu arada zanlı gencin Bahçeşehir’de ailesiyle kaldığı evde özel bir ışık kullanılarak yapılan incelemelerde suyla yıkandığı belirlenen kan izlerine rastlandı.
Bunun yanı sıra yerde, halıda, yorganda ve Garipoğlu’nun annesinin giysilerinde de kan lekeleri bulundu. Evden alınan kan lekesi örnekleri ile annenin giysileri incelenmek üzere polis kriminal laboratuvarına götürüldü ve incelemede, kan izlerinin öldürülen Münevver Karabulut’a ait olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Garipoğlu’nun  annesi Ayşe ve babası da Mehmet Garipoğlu gözaltına alındı. 

Serbest bırakılmıştı
Savcı tarafından sorgulanan anne ve baba 7 Mart’ta ‘adam öldürmeye iştirat etmek’ suçlamalarıyla tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderildi. Ancak mahkeme her iki zanlıyı da serbest bıraktı. Cem Garipoğlu’nun yakalanamamasının yanı sıra delilleri karartmak ve cinayete yardım etmekle suçlanan ailenin de serbest bırakılması, Karabulut ailesinin yanı sıra kamuoyunun da tepkisine neden oldu.
Bu gelişmelerin ardından baba Garipoğlu dün yeniden gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı ve tutuklandı. (Radikal)