Baba ile 2 zanlı tekrar serbest

Baba ile 2 zanlı tekrar serbest
Baba ile 2 zanlı tekrar serbest
Zihinsel engelli G.H.'ye tecavüz iddiası üzerine gözaltına alınan baba ve 2 şüpheli tekrar serbest bırakıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da müdahil olduğu, Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Narlı Köyü'nde, 16 yaşındaki zihinsel engeli G.H.'yi 44 gün süreyle alıkoyup, tecavüz ettikleri gerekçesiyle dün adliyeye sevkedilen ve serbest kalan T.S., A.Y. ile Ö.Y. yapılan itirazlar üzerine bugün tekrar gözaltına alındı. G.H.'nin kendisine kötü davrandığı, erkeklere pazarlamaya çalıştığı iddiasıyla şikayetçi olduğu baba İ.H. de gözaltına alınarak hakkında yasal işlem yapıldı.

Tekrar adliyeye sevkedilen üç zanlı bir kez daha tutuksuz yargılanmak üzere mahkemece serbest bırakıldı. Baba İ.H.'nin de tutuksuz yangılanmasına karar verildi.

Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı 'nın bu karara da itiraz edeceği öğrenildi.

Engelli kıza 44 gün boyunca tecavüz iddiasında 3 zanlı serbest!

 


  http://www.radikal.com.tr/114225611422561

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tecavüzden zevk alma,reddet'' - Kurtinin Gözlüğü

  "Erkek egemen dünya düzeninde tecavüz en ağır suçlardan bir suç ama gelin görün ki o suç maalesef karşılığında belki de hak ettiği cezanın en azını alan bir suç. Buna bizim toplumumuz gibi toplumlarda ?elalem ne der, rezil olmayalım?? gibi gerekçelerle üzerinin örtüldüğünü, olayın çoğu kez yargıya götürülmediğini de hesaba katın, tüm bunlar tecavüzün tecavüz eden sapkın ve tecavüz edilen mağdur arasında kaldığının göstergesi oysa tecavüz içinde yaşanılan ortamının derdidir, salt mağdurları ilgilendiren bir durum değildir."