Baba kalbi YGS'ye dayanamadı

Baba kalbi YGS'ye dayanamadı
Baba kalbi YGS'ye dayanamadı
Kayseri'de YGS'ye giren oğlunu bekleyen 45 yaşındaki bir kişi, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

KAYSERİ - Amatör futbolcu olan Ali Can Salur, Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bu yıl ikinci kez Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi.

Oğulları sınav salonuna girdikten sonra Ayşe ve Turan Salur çifti, kızları 7 yaşındaki Dilara ile birlikte otomobillerini otoparka park etti. Sınav bitim saati yaklaştığında Turan Salur, otomobili getirmek üzere otoparka girdiği sırada, fenalaşarak yere yığıldı.

Olay yerine giden polisler, Turan Salur'a ilk müdahaleyi yapmak istedi. Ancak, Salur'un yaşamını yitirdiği belirlendi.

Sınavdan çıkarak otoparka giden Ali Can, yerde bir ceset olduğunu gördü. Cesedin babasına ait olduğunu gören talihsiz genç , "Ne oldu, babama? Üstünü örtmeyin, bu benim babam" diyerek sinir krizi geçirdi. Ali Can'ın annesi Ayşe ve kardeşi Dilara da yerdeki cesedi görünce gözyaşına boğuldu.

112 Acil Servis ekipleri, sinir krizi geçiren Ali Can ile annesi Ayşe’ye müdahalede bulundu. Turan Salur'un cesedi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Salur’un yakınları, "Çok heyecanlıydı. Oğlunun üniversiteye girmesini çok istiyordu. Bu heyecana kalbi dayanamadı" ifadelerini kullandı.
Öte yandan, Ali Can Salur’un, amatör kümede formasını giydiği Himmetdedespor’un öğleden sonra oynayacağı maç nedeniyle sınava eşofman ve formasıyla girdiği öğrenildi. (ajanslar)