Baba sevgisinin en ısrarlı biçimi!

Yıllarca Almanyaya'da yaşadıktan sonra Antalya'ya yerleşen emekli hemşire, babasına 'baskın usulü'yle böbreğini verdi.
Nesrin Timuçin'in babası Nurettin Yüksel'e, yaklaşık sekiz ay önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu.

ANTALYA - Yıllarca Almanyaya'da yaşadıktan sonra Antalya'ya yerleşen emekli hemşire, babasına 'baskın usulü'yle böbreğini verdi.
Nesrin Timuçin'in babası Nurettin Yüksel'e, yaklaşık sekiz ay önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Eskişehir'de yaşayan emekli Nurettin Yüksel diyalize girmeye başlarken kızı da bir yandan babasını yeniden eski sağlığına kavuşturmak için araştırmalara başladı.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nin başarılı çalışmalarını öğrenen Timuçin, eğer doktorlarca uygun görülürse babasına böbreğini vermek için işlemleri başlatmak istedi.
Ancak 68 yaşındaki baba, buna karşıydı. Babasını ikna edemeyeceğini anlayan Timuçin, ondan habersiz hastanede işlemleri başlattı. Babasının dosyasını da Antalya'ya getirten Timuçin, kendisiyle ilgili bütün testleri tamamladıktan sonra bir otomobil kiralayarak babasını zorla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirdi! Yapılan tıbbi testlerin ardından nakil için bir sorun görülmeyen Nurettin Yüksel'e, kızının böbreği nakledildi.
Organ Nakli Ünitesi'nde iyileşmeyi bekleyen Nurettin Yüksel şimdi şaşkın ama mutlu: "Ben yaşayacağımı yaşadım. Kızımın bu böbreğe benden daha fazla ihtiyacı var diye düşündüm. Daha sonra gelip beni otomobille aldılar. Çok fazla şey söyleyecek durumum kalmamıştı. Ameliyat olup sağlığıma kavuştum. Şimdi çok mutluyum."
Babasını organ nakline ikna edebilmek için uzun uğraşlar veren Nesrin Timuçin'se 1.5 yıl önce eşini kanserden kaybettiğini, ikinci bir acı yaşamaya artık tahammülünün kalmadığını anlattı.