Babaanne ile torunu sobadan sızan gazından öldü

Babaanne ile torunu sobadan sızan gazından öldü
Babaanne ile torunu sobadan sızan gazından öldü
Samsun'da 61 yaşındaki Zennure Köse ile torunu 15 yaşındaki Gülzade Köse, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

RADİKAL - İlkadım İlçesi Kışla Mahallesi Dereler sokakta oturan Maraşal Fevzi Çakmak Lisesi 2. sınıf öğrencisi Gülzade Köse, dün gece tek katlı evlerinin hemen bitişiğinde yalnız yaşayan babaanesi Zennure Köse'nin evine giderek yanında kaldı. Bir fabrikada işçi olarak çalışan baba 38 yaşındaki Hüseyin Köse okula gidecek olan kızını kaldırmak için annesinin evinin kapısını gelerek uzun süre çaldı. Ancak, kapıyı açan olmadı.

Durumdan endişelenen Hüseyin Köse evin giriş kapısının yanındaki duvarı balyoz yardımıyla kırıp açtığı delikten içeri girince annesi ve kızını hareketsiz halde buldu. Olay yerine çağırılan ambulans ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve evde yanan kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlenen Zennure Köse ile torunu Gülzade Köse yapılan tüm müdahalaye rağmen kurtarılamayarak öldü. Babaanne ile torununun cesetleri otopsi yapılmak üzere aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Gülzade Köse'nin ölüm haberini alan okul arkadaşları evin önüne akın etti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
DHA-Hakan ÇELİKBAŞ