Babaların kavgası iki can aldı

Babaların kavgası iki can aldı
Babaların kavgası iki can aldı

Babaların kavgasında Şenol Savaş (solda) ve Binnaz Güvenç öldü.

Bir baba, oğlu ile kavga eden çocuğun babasını ve kavgaya müdahele etmek isteyen bir kişiyi tabancasıyla öldürdü
ALİ ÜMİT ÜLKER

KIRKLARELİ - Paşayeri Köyü'nde 60 yaşındaki E.Ç., oğlu ile kavga eden çocuğun babası 48 yaşındaki Binnaz Güvenç ile kavgaya müdahele etmek isteyen 38 yaşındaki Şenol Savaş'ı öldürdü. 2 kişiyi öldüren E.Ç. jandarmaya giderek teslim oldu.


Olay, saat 23.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 10 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden emekli olduktan sonra köyüne dönen ve burada kahve işletmeye başlayan E.Ç. ile çiftçi Binnaz Güvenç'in ilköğretim çağındaki çocukları kavga etti. Kavga eden çocuklar durumu babalarına anlattı. Gece köy meydanında karşılaşan E.Ç. ile Binnaz Güvenç tartışmaya başladı. Tartışma sırasında ise E.Ç. belinden çıkarttığı 9 milimetre çapındaki tabanca ile Binnaz Güvenç'e 4 el ateş etti. E.Ç ayrıca olay sırasında Binnaz Güvenç'in yanında olan ve kavgaya müdahale etmek isteyen Şenol Savaş'a da ateş etti.


Silah seslerini duyan çevredekiler tarafından taksi ile Kırklareli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Binnaz Güvenç ve Şenol Savaş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından hastaneye gelen ölenlerin yakınları acı haberi alınca hastane bahçesinde sinir krizleri geçirdi. E.Ç. ise, ruhsatsız tabancası ile jandarmaya giderek teslim oldu. Soruşturma sürüyor.(dha)