Babanın itirafı: Oğlumu öldürdüm

Tarsus'ta psikolojik sorunları bulunduğu ve intihar ettiği ileri sürülen 28 yaşındaki Metin Oruç'u babasının öldürdüğü ortaya çıktı. Oğlunu öldürdüğünü itiraf eden 60 yaşındaki Mehmet Oruç, "Daha fazla acı çekmemesi için öldürdüm" dedi.

MERSİN - Tarsus'ta psikolojik sorunları bulunduğu ve intihar ettiği ileri sürülen 28 yaşındaki Metin Oruç'u babasının öldürdüğü ortaya çıktı. Oğlunu öldürdüğünü itiraf eden 60 yaşındaki Mehmet Oruç, "Daha fazla acı çekmemesi için öldürdüm" dedi.
Çağlayan Mahallesi'nde oturan Metin Oruç, beş gün önce tabancayla başına ateş ederek intihar girişiminde bulunduğu iddiasıyla Tarsus Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kurtarılamayan Oruç'un ölümü Emniyet kayıtlarına 'intihar' olarak geçti. Önceki gün Cumhuriyet Savcılığı'na gelen işçi emeklisi baba Mehmet Oruç, oğlunu kendisinin öldürdüğünü itiraf etti.
Vicdan azabı çektiğini belirten Oruç, "Oğlumun psikolojik sorunları vardı. Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördü. Zaman zaman kendisine ve çevreye zarar veriyordu. Eşyaları kırıyor, insanlara saldırıyordu. Bu nedenle kendisi de zarar görüyordu. Kontrol etmekte zorlanıyorduk. Daha fazla acı çekmemesi için öldürdüm. İntihar süsü verdim, ama vicdan azabına dayanamadım" dedi. Oruç, sorgulamasından sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


    http://www.radikal.com.tr/7674937674930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.