Babanın şehit evlat acısı: Eyvah ben yandım Allahım

Babanın şehit evlat acısı: Eyvah ben yandım Allahım
Babanın şehit evlat acısı: Eyvah ben yandım Allahım
Şırnak'ta izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen güvenlik güçlerine PKK'lı tarafından açılan ateş sırasında şehit olan 3 askerden Piyade Er Ömer Kağan Kandemir'in (21) Denizli'nin Çivril ilçesindeki babaevine acı haber tez ulaştı. Acı haberi alınca sadece "Eyvah ben yandım. Yandım Allah'ım" diyebilen şehidin babası Ergun Kandemir'in bir daha konuşmadı.

RADİKAL - Askerliğini Şırnak'ta yapan Ömer Kağan Kandemir'in şehit olduğu haberi, Denizli İl Jandarma Komutanlığı'ndan gelen bir subay ve Çivril Kaymakamı Orhan Burhan tarafından bugün saat 15.00 sıralarında, mobilya ve beyaz eşya mağazası işleten baba Ergun Kandemir'e (50) sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Acı haberi alınca sadece "Eyvah ben yandım. Yandım Allah'ım" diyebilen şehidin babası Ergun Kandemir'in bir daha konuşmadı.

Sinir krizi geçiren baba Ergun ve anne Ayşe Kandemir'e (48) sağlık ekipleri tarafından sakinleştirici iğne yapıldı. Şehidin fenalaşan diğer bazı yakınlarına da sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalede bulunulup, tansiyonları ölçüldü.

Piyade Er Kandemir'in şehit olduğunu haber alan yakınları ve komşuları Akpınar Mahallesi, Yakut Sitesi'ndeki evine akın etti. 

Harun (25) isminde bir ağabeyi bulunan şehit erin terhisine 2 ay kaldığı öğrenildi. Askere gitmeden önce babasının mağazasında çalışan ve bekar olan şehit erin en son 2 ay önce ziyaretine gelen anne ve babasıyla görüşüp, özlem giderdiği öğrenildi.
DHA-Ferah IŞIK - Ramazan ÇETİN - Tunay YAZICI


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  şehit

  ,

  haber

  ,

  Beyaz

  ,

  Bugün

  ,

  jandarma