Babası Emek'i yıktı, kızı Gezi için görüşmede

Babası Emek'i yıktı, kızı Gezi için görüşmede
Babası Emek'i yıktı, kızı Gezi için görüşmede
Başbakan'la görüşen Gezi heyetinde yer alan Nil Eyüboğlu'nun Emek Sinemasını yıkan Kamer İnşaat'ın ortağı Levent Eyüboğlu'nun kızı olduğu ortaya çıktı. Nil Eyüboğlu, Gezi eylemlerinin aktif direnişçilerinden biri olarak biliniyor.

Radikal.com.tr - Başbakan Erdoğan , Gezi Parkı eylemleriyle ilgili bugün saat 16’da aktivist ve eylemcilerden kurulu bir heyetle bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi'nde başlayan görüşmeye katılan Gezi heyeti 11 kişiden oluşuyor.

Heyet oluşturulurken, akademisyenden öğrenciye, sanat yönetmeninden mimar ve tiyatro oyuncusuna kadar geniş bir yelpazede katılım amaçlandı.

Heyette tiyatro sanatçısı Ahmet Mümtaz Taylan, akademisyenler Prof. Dr. Betül Tanbay, Prof. Dr. Hale Çıracı ve İpek Akpınar, yönetmen Kutluğ Ataman, öğrenci Nil Eyüpoğlu, sanat yönetmeni Rumeysa Kiger, mimar Selva Gürdoğan, sosyal medya uzmanı Zehra Öney, öğrenci Zülfikar Kürüm ve sosyal paylaşım sitesinde Başbakan Erdoğan'a hitaben Gezi Parkı olaylarına ilişkin mektup yazan Bülent Peker de yer alıyor.

Ancak görüşme başladıktan sonra sosyal medyada paylaşılan dikkat çekici bir ayrıntı yoğun tartışma yarattı. Buna göre Başbakan’la görüşen Gezi heyetinde yer alan Nil Eyüboğlu’nun Emek Sinemasını yıkan Kamer İnşaat’ın ortağı Levent Eyüboğlu’nun kızı . Gezi eylemlerine başından beri destek verdiği anlaşılan Nil Eyüboğlu’nun bu toplantıya davet edilmesi sosyal medyada yoğun tepki çekti. Sinama Yazarları Derneği’nin twitter hesabından da “Erdoğan'la görüşen heyetteki Nil Eyüboğlu, Emek'i yıkan Levent Eyüboğlu'nun kızı. Ülkedeki mizah dozu gerçekten çok yükseldi” tweeti atıldı.

SÜMEYYE ERDOĞAN DA GÖRÜŞMEDE
Başbakan ile görüşme heyetinde yer alan Zehra Öney, ilk izlenimlerini Twitter’dan paylaştı. Öney, “Sayın Başbakanımız ile görüşme başladı. İçişleri Bakanımız Sayın Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar, Başbakanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan ve birbirini tanımayan 12 değişik kişi görüşmeye katılıyor. Ortam ılımlı, sayın Başbakanımız sakin. Umarım kişisel aktarımlarımızı yapabiliriz” diye yazdı.


  http://www.radikal.com.tr/113734611373466

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bunlar da kim? - puhu

  El insaf! 15 gundur direniyoruz Gezi parkinda. Polisin cobuna, gazina, tazyikli suyuna. Direnisin basindan beri icinde olan Taksim Dayanismasi yerine utanmadan sikilmadan bu gokten inmis insanlarla gorusulmesi dupeduz direnisimizi asagilamaktir. Bu nasil bir terbiyesizliktir, cibilliyetsizliktir? Ne talepleri olabilir allah askina bu insanlarin. RTE'nin elini etegini operek zafer kazanilmaz. Polisine, santajina, tehditine karsi hep beraber direnerek alabiliriz demokratik haklarimizi. Bu insanlar neredeydi biz Gezi'de gaz yerken?

  bakış açısı - deeptionary

  insanların görüşlerini değerlendirirken ailelerini göz önüne almak, ebeveyn görüşüne işaret edip bireysel görüşe şaşırmak, modernlik iddiasındaki bir gazeteye yakışmıyor. düşünce dediğimiz şey kalıtsal mıdır ki, "babası şöyleydi kendisi böyle" diye haber yapılsın? sene 2013 konuşulan şeye bak.

  Temsilci olarak cok sinirli bir gurup - mlkr

  Once direnis hareketinde "solu" tuh kaka diye gosterip bu toplantidaki gibilerden olan "temiz aile cocuklardan" soyutlamak istediler. Sonrada kulup tarfatar topluluklarini kendi icinde ikiye bolmek istediler. Carsinin bir gurubunun ,"ultralslanin" kendi dogrultuarinda laflar etmelerini sagladilar. Sonra resimdeki gibi kabul edilebilir muhalefeti karsilarina alip asker hatirasi fotografi cektirdiler. Bu arada bu direnise en fazla emegi gececenlerden Taksim dayanisma, ve her turden sola kapinin disi gosterildi. Herkesin bu toplantida temsil edilmeliydi. En onemliside Taksim dayanismanin taleblerinin bu toplantida tartisilmasi ve kabul edilmesi amac olmaliydi.

  GÖRÜŞMEDEN NE ÇIKAR - pispor

  bana göre fasa fiso çünkü başbakan direnişçileri sanki muhalefet partisi varmış gibi davranıyor bu yüzden ben bir diyalogun çıkacağını zannetmiyorum şiddet şiddete devam

  Danışma meclisi. - cenkay

  Boşbakan yine kurdu keyfine uygun senaryoyu, danışıklı kontrolü dışındaki müsabakalardan şiddetle kaçınan zarif bir karizması! var. Rakip seçen çakma şampiyon. Muhatap Taksim Dayanışması ama karizmaya ters naapsın mecbuuuur...

  İkinci perde; davetiyeler en üstten.. - kargıyel

  Dün sabah oynanan tiyatronun ikinci perdesi de bugünmüş meğer.Taksim ve Gezi direnişinde muhatap bellidir: Taksim Dayanışması..Talepleri ortadadır; o talepler gerçekleştirilmediği sürece Gezi direnişinin somut hiçbir kazanımı olmayacaktır.Başbakan da kendi davet seçtiği kişilerle sırf görüştüm demek için orada 'müzakereci demokrasi' oyunu oynamaktadır.Merak ettiğim; bu toplantının sonucunda 'asla değişmem' diyen Başbakan ne diyecektir; değişimini nasıl gösterecektir.Bir de bu 11 kişi yaptıkları görüşmeyi kendilerini hayretle seyreden direnişçilere nasıl açıklayacaktır? Ve ne hakla..