Babası, Melda'yı köprüyle hayata bağladı

Babası, Melda'yı köprüyle hayata bağladı
Babası, Melda'yı köprüyle hayata bağladı

Anne Güllü ve baba Osman Özdemir köprüden Melda yı sırtlarında taşıyordu.

Osman Özdemir, oturduğu apartmanın 4. katı ile yol arasına 7 metrelik köprü yapıp engelli kızının hayat tutunmasını sağladı.

Artvin ’de yaşayan Melda Özdemir, 8 aylıkken geçirdiği hastalık sonucu bedensel ve zihinsel engelli oldu. Vücudu tedavilere cevap veremedi ve 8 yaşında tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşamaya başladı. 27 yaşına gelen Melda, yaşadıkları 5 katlı binada asansör olmadığı için dışarıya ancak anne ya da babasının sırtında çıkabiliyordu. Kızının tedavisi için hastane hastane dolaşan ancak çare bulamayan baba Osman Özdemir, evden çıkamayan engelli kızı için bina ile yol arasına 7 metrelik köprü yaparak, onu hayata bağladı.

Sırtımızda taşırdık

Baba Özdemir şunları anlattı: “Asansör yok. Çocuğumuzu hastaneye götürebilmek, gezdirebilmek için eşimle yıllarca sırtımızda taşıdık. Zamanla kızım kilo alınca zorlanmaya başladık. Kapı ile ana yol arasında kalan mesafeye, yerden 12 metre yükseklikte, 7 metre uzunluğunda ve 1,5 metre genişliğinde köprü yaptım. Melda’yı tekerlekli sandalyeyle otomobile taşıyıp, rehabilitasyon merkezine, kültürel ve sanatsal etkinliklere götürebiliyor, güneşli havalarda sokağa çıkarıyoruz.Köprüyle kızım hayata bağlandı” dedi.


  ETİKETLER:

  Artvin

  ,

  Kapı

  ,

  Asansör

  ,

  engelli

  ,

  BİNA

  ,

  çare