'Babası ve iki amcası tecavüz etti'

'Babası ve iki amcası tecavüz etti'
'Babası ve iki amcası tecavüz etti'

Yedi aylık hamile H.P.?yi yuva görevlilerince dün devlet yurduna uğurladı. FOTOĞRAF: ERSİN ERCAN / DHA

Hamile olduğu ortaya çıkan 15 yaşındaki kız polise anlattı: 6. sınıftan beri babam tecavüz ediyordu. 7. sınıfta amcamın tecavüzüne uğradım. Tatilde köydeki amcam ilişkiye zorluyordu

ZONGULDAK - Babasının ve ardından iki amcasının tecavüzüne uğradığı öne sürülen 15 yaşındaki kız hamile kaldı. Babası bir süre önce ölen 15 yaşındaki kızın iki amcası tutuklandı.  Bebeğin babasının ise doğumun ardından yapılacak DNA testleri ile belirleneceği, gerekirse ölen babadan da mezarı açılarak örnek alınacağı belirtildi.
Gökçebey’de oturan dört çocuk annesi M.P., 9 Kasım günü bir süredir adet görmeyen kızı H.P.’yi, büyük kızı ile birlikte Çaycuma Devlet Hastanesi’ne gönderdi. Burada yapılan muayenede H.P.’nin altı aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Doktorların durumu polise bildirmesi üzerine H.P., 14 Nisan’da çalıştığı özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 48 yaşında ölen babası M.P. ve iki amcasının tecavüzüne uğradığını söyledi. H.P. psikolog nezaretinde verdiği ifadesinde, babası M.P.’nin ilkokul 6’ncı sınıftan itibaren kendisine evde tecavüz ettiğini, 7’nci sınıftan itibaren de aynı sokakta oturan amcası M.P.’nin tecavüzüne uğradığını söyledi. H.P., yaz tatilleri ve bazı hafta sonları gittikleri Pazarlıoğlu Köyü’nde de diğer amcası İ.P.’nin kendisiyle ilişki kurduğunu anlattı.
Bunun üzerine M.P.’nin amcaları Gökçebey’de bir tomruk atölyesinde çalışan üç çocuk babası M.P. ile Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda maden işçisi olarak çalışan iki çocuk babası İ.P. gözaltına alındı. Suçlamayı kabul etmeyen M.P. ve İ.P., ‘küçük yaşta çocuğa tecavüz’ suçlamasıyla tutuklanarak Zonguldak M Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Anne: Şüphelenmiştim
Soruşturma kapsamında ifadesi alınan küçük kızın annesi M.P., eşinin bir defasında kızıyla ilişkiye girdiğini fark ettiğini, sorduğunda ise eşinin bunu kabul etmeyerek tepki gösterdiğini söyledi.
İlköğretimi bitirdikten sonra liseye devam etmeyen ve şu anda hamileliğin yedi ayı geçen H.P., Zonguldak Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğün’ce devlet korumasına alındı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nın ‘Ruh sağlığı bozulmuştur’ yönünde rapor verdiği H.P., bir ay kaldığı Merkez Çocuk Yuvası’ndan dün otobüsle yurda gönderildi. Bir hemşire nezaretinde Samsun’a giden H.P., otobüse binerken yuva görevlilerine sarılarak vedalaştı. Bebeğin babasının belirlenmesi için, doğmasının ardından bebekten ve iki amcadan alınacak örnekler ile DNA testi yapılacak. Bebeğin babasının M.P. ve İ.P. olmadığının belirlenmesi halinde, ölen baba M.P.’nin mezarının açılarak DNA testi yapılacağı bildirildi. (dha)