Babasını uyuşturucu için öldürmüş

Babasını uyuşturucu için öldürmüş
Babasını uyuşturucu için öldürmüş
Adana'da babası 58 yaşındaki Nihat Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 24 yaşındaki Günay Özdemir, cinayeti uyuşturucu parası yüzünden işlediğini söyledi.

RADİKAL - Merkez Yüreğir İlçesi'nin Havutlu Kurtuluş Mahallesi'nde uyuşturucu bağımlısı Günay Özdemir ile babası Nihat Özdemir arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Özdemir, mutfaktan aldığı bıçakla babasını bıçakladı. Ağır yaralanan Nihat Özdemir götürüldüğü hastanede yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı. 

Cinayetten sonra gözaltına alınan Günay Özdemir, kullandığı uyuşturucunun etkisinde olduğu için sorulara cevap veremedi. Sabaha kadar gözyaşı döken Özdemir, kendine geldikten sonra tekrar sorguya alındı. Özdemir, "Bu yaşıma kadar hep dayak yedim. Kafamda 20 tane yara izi var. Para istedim vermedi, uyuşturucu alacaktım. Vermeyince tartışmaya başladık, bana sopayla vurdu. Ben de bıçakladım" dedi.

'İNSAN BABASINI İSTEYEREK ÖLDÜRÜR MU?'

Emniyet Müdürlüğü 'ndeki ifadenin ardından adam öldürmek suçundan adliyeye sevk edilen Günay Özdemir, sağlık kontrolünden geçirildi. Adli Tıp Birimi'ne getirilen Özdemir, görüntü alan gazetecilere saldırmak istedi. Özdemir, "İnsan babasını isteyerek öldürür mü? Benim babam ölmüş, siz neyin derdindesiniz" diye bağırdı. Günay Özdemir, sağlık kontrolünün ardından adliyeye götürüldü.
(DHA- Fatih KARAÇALI)