Babasını yedi yıl sonra buldu

Hastalığa karşı sevgi

Pınar Kesim, yedi yıl önce ayrıldığı babasını bir konteynırda hasta buldu: Çok geç kaldım, ama artık bırakmam.

SAKARYA - Pınar Kesim 21 yaşındaydı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan Pınar Kesim'in annesi ve babası yedi yıl önce ayrılmıştı. 47 yaşındaki babası Mustafa Kesim belki annesini terk etmişti ama Pınar'ın ona olan sevgisi bitmedi. yıllarca babasını aradı, nerde yaşadığını bulmaya çalıştı.
Pınar'ın uzun süren uğraşları sonunda semerisini verdi. Evlere temizlik yaparak geçimlerini sağlayan annesi Mukaddes Karagöz'le birlikte oturan Pınar yıllardır aradığı taksi şoförü babası Mustafa Kesim'in Hendek'te olduğunu öğrendi. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle annesinden boşanan babasından o tarihten bu yana haber alamayan Pınar'ın yüreğini büyük bir heyecan sardı. Başka kardeşi de olmayan Pınar, babasına geçen pazar yani Babalar Günü'nde bir sürpriz yapmak istedi.
Çiçek elinde kaldı
Geçen pazar kutlanan Babalar Günü'nde eline bir demet çiçek alan Pınar, gittiği Hendek'te babasının çok hasta olduğunu ve sığındığı bir yakınlarının yanında yaşadığını öğrendi.
Adapazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden aldığı Dereboğazı Mahallesi'ndeki adrese giden Pınar, babasını evin bahçesindeki konteynırda perişan halde gördü. Babası Mustafa Kesim, akciğer tüberkülozu nedeniyle vücut direncini büyük ölçüde yitirmişti. Kendine bakmakta büyük güçlük çeken Mustafa Kesim yakınlarıyla komşuların yardımlarıyla ayakta kalmaya, yaşamaya çalışıyordu.
'İyileşmesi için çalışacağım'
Babasının bu hali Pınar'ı derinden sarstı. Üç gündür babasının yanından ayrılmayan Pınar duygularını şöyle dile getirdi: "Onu yıllarca aradım. Bulduğuma çok sevindim. Babalar Günü sürprizi yapmak istedim. Ancak bu durumunu görünce kahroldum. Onu ölüme terk edemem. Yanından ayrılmayacağım. İyileşmesi için ne gerekiyorsa yapacağım. Daha önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım almış. Ancak yaşadığı yer insan onuruyla bağdaşmıyor. Hele ki babam çok hasta. Ona yardım eli uzatılmalı. İstanbul'a götürmek istedim, ancak kabul etmedi. Annemin yanına gitmek istemiyor. Tedavi sürecine sokabilirsem babasız geçirdiğim yıllarımın telafisini belki sağlayabilirim. Bu mutluluğu yaşamak istiyorum. Bunun çok görülmemesini istiyorum."
Öpüp kokluyor
Pınar, sık sık öpüp kokladığı babasının hastalığı nedeniyle güç de olsa okşayarak karşılık vermesini çok sevdiğini belirterek şöyle devam etti: "Diğer insanlar için küçücük, ancak onun için çok büyük olan bu mutluluğun uzun yıllar sürmesini istiyorum."