'Babat cinayeti soruşturulmadı'

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Önder Babat soruşturmasına dikkat çekmek için bir araya gelen avukatlar, cinayetin aydınlatılması için yeterli soruşturma yapılmadığını öne sürdü.

İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Önder Babat soruşturmasına dikkat çekmek için bir araya gelen avukatlar, cinayetin aydınlatılması için yeterli soruşturma yapılmadığını öne sürdü.
Polisin olaya kaza süsü vermek istediğini iddia eden avukatlar, eksik soruşturma nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuracaklarını belirterek, "Yeterli inceleme yapmadan 'Taş düşmesi' diye rapor hazırlayan polis, her nedense cenazeyi Adli Tıp Kurumu'na teslim eden aileyi iki otobüs çevik kuvvetle karşıladı. Cinayet mahallinin tek bir fotoğrafı çekilmedi, çevredeki binalar incelenmedi. Delil araştırması yapılmadı" dedi. Babat'ın, Devrimci Hareket Dergisi'nde yazı yazdığını ve Yüksek Öğrenim Kurumu'nu protesto eden öğrenci grubunun önde gelen isimlerinden biri olduğuna dikkat çeken avukatlar, cinayetin politik amaçla işlenmiş olabileceğini iddia etti.