Babylon'da 24 yaş yasağı

Babylon'da 24 yaş yasağı
Babylon'da 24 yaş yasağı
Canlı müzik etkinlikleriyle İstanbul'un önemli konser merkezlerinden biri olarak bilinen Babylon, 24 yaş uygulamasına başlıyor.

İSTANBUL - Babylon ’da, alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinliklerde kapıda kimlik kontrolü yapılacak. Gece kulübüne, bugünden itibaren, alkollü içecek markalarının desteklediği etkinliklere 24 yaşından küçükler katılamayacak. Yeni içki yönetmeliği kapsamında alınan kararla ilgili Babylon tarafından şu açıklama yapıldı: “Babylon işletmesi ve iş ortaklarımızın bu yeni yönetmelikten zarar görmemesi adına 28 Ocak Cuma 2011 tarihinden itibaren Babylon’da alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikler için 24 yaş uygulamasını kapıda kimlik kontrolü ile başlatıyoruz."


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  YAŞ

  ,

  Babylon

  http://www.radikal.com.tr/1038230103823019

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - erdals

  Kanunen 18 yasini doldurmus bir genc silah satin alabiliyor fakat kanunen 24 yasini doldurmamis bir genc icki icemiyor veya bunun yuzunden bir konsere gidemiyor. uyanin! demokrasi elden gidiyor.

  Kadehteki buz gibi eriyeceksiniz...Haziranı bekleyin... - antimoron

  AKP fena halde ateşle oynuyor. Nedeniyse şu tabii ki Türkiye bir İngiltere ya da bir Rusya değil, deliler gibi alkol tüketilmiyor bu ülkede, alkoliğimiz bu ülkelere göre hayli az, çünkü alkolü algılayışımız daha farklı, doğu ülkesiyiz ve alkolle ilişkimiz bambaşka. Avrupalılar gibi alkolü sevdiğimizden değil muhabbetini sevdiğimizden içiyoruz biz, alayımız sosyal içici. Ayrıca efendi gibi içmeyi de bilir bu memleketin insanı, İngilizlerin yaptıkları türden zırzopluklara asla müdanası olmaz. Bir Sadri Alışık filmini inceleyin, ne dediğim daha iyi anlaşılacaktır. Ya da misal, ''Hastayız yarattığın alemlere, ama ne olur bırak takılayım kafama göre'' yakarışı bu toprakların insanının ürünüdür. Yaradanla aramızda bir engel teşkil etmez iki duble içkimiz, nice alkoliğimiz bir gün bile bırakamadığı kadehi bütün ramazan boyunca unutmasını bilir. Böyledir bu ülkede bu işler. Velhasılıkelam, şu anki iktidar, Erdoğan ve şurekası sanırım bu gerçeğin pek farkında değiller. Farkında olmadıkları için de meseleyi küçümsüyorlar. Çünkü mevzuya bakışları bu ülke insanına özgü değil (zaman zaman ülkeyi Umman'lılar yönetiyor gibi yabancılaşıyorum ben bu hükümete mesela) ve baskıcı vahabi bir bakış açısına sahip oldukları için çok ta meraklısı olmadığımız, ama efkarlanınca elimizin altında olmasını isteyeceğimiz, yasaklanmaya çalışılmasına ise ciddi tepki vereceğimiz alkolü sözde 'gencimizi koruyoruz' şark kurnazlığıyla hayatımızdan söküp atmaya çalışıyorlar. Fakat bu farkında olmadan yaptıkları en vahim hata ve apaçık bir baskı. Bu baskıya karşı bu milletin affıda olmayacak. Bunu Haziran ayında çok net görecekler...

  24 yaşından küçüklerin yurt dışına çıkışları da yasaklanmalı. - tanju@polygon.com.tr

  24 yaşından küçüklerin yurt dışına çıkışları da yasaklanmalı. Orada tiyatro prömiyerlerine falan katılıp içki içenleri görebilir, özenip ahlaklarını bozabilirler. Gittikleri üniversitelerin lokallerinde ya da çevredeki barlarda içki içenleri gören çocuklarımız bir psikopata dönüşebilir. Bu yasayı hazırlayan ve onaylayanların kaç tanesinin çocuğu yurt dışında okuyor acaba? Bizim çocuklarımızı korumak için bu kadar çırpınan büyüklerimiz kendi çocuklarını neden ateşe atıyorlar?

  Bayrağı işletmeler taşımasın - simon kuper

  "Babylon işletmesi ve iş ortaklarımızın bu yeni yönetmelikten zarar görmemesi adına" ne demek? Açıkça 'korktuk, biz hemen en önde gidiyoruz bu tip uygulamalarda' demek. Asıl tehlikeli olan bu. Nasıl sansürden çok otosansür tehlikeli ise, aynı şey.

  ................ - hüzün kovan kuşu

  Evlenmek için 18'i doldurmak , içki içmek için de 24'ü doldurmak gerek öyle mi? şaka gibi

  bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! - mayasu

  bu güzel atasözümüz gerçekten bize yakışır şekilde ortaya çıkmış, bugünlerde sürekli bunu kullanmaktan kendimi alıkoyamıyorum :) 18 yaşındaki çocukların eline silah vermekten çekinmeyen başbakanın bir kadeh içkiyi o çocuklara çok görmesi akla zarar doğrusu. silah yasasını geçiren insanların aklıyla içecek, sevişeceksen, vay halimize o zaman bizim de.

  cok uzucu.. - tup

  20 yasinda adam eline tufek verilip askerlige alinmak icin yeterince olgun, 20 yasinda kiz turban takip evlenip cocuk yapmak icin yeteri kadar yetiskin, ama ne icip ne icmeyecegine karar veremeyecek kadar cocuk! uzulmemek elde degil.. demokrasi diye diye uyutulan insanlar yuzunden, olan bitene kafasi basan insanlar da demokratik haklarinin zorla elinden alinisina seyirci kalmak zorunda kaliyor. bu kadar zor mu bir adim otesini, bu isin nereye dogru gitmekte oldugunu gormek? bu kadar vizyonsuz mu halkim? o cocuk dedikleriniz icecek olduktan sonra evinde de icer kacak da icer nasil isterse oyle icer. youtube`u kapatinca insanlar youtube`a girmediler mi sanki? bu yasaklar sadece ilerde gelecek olan yasaklarin denemesi...