Bacca'nın zanlısı: Üç kişi yaptı...

Bacca'nın zanlısı: Üç kişi yaptı...
Bacca'nın zanlısı: Üç kişi yaptı...

Bacca?nın duruşmayı izleyen ablası, ?Bu suçları caydıracak örnek bir karar umuyorum? dedi. FOTOĞRAF: ERGÜN AYAZ / DHA

Bacca'ya ikinci bir kişinin daha tecavüz ettiğinin anlaşılmasının ardından katil zanlısı ifade değiştirdi

KOCAELİ - Barış yolculuğu için geldiği Türkiye’de geçen yıl tecavüz edilip öldürülen İtalyan performans sanatçısı Pippa Bacca’nın katil zanlısı Murat Karataş, ifade değiştirdi. Daha önceki ifadelerinde Pippa Bacca’yı nasıl öldürdüğünü ayrıntılarıyla anlatan Karataş, dünkü ifadesinde Bacca’yı tanımadığı üç kişinin öldürdüğünü iddia etti.
DNA?testi sonucu Pippa Bacca’ya, arabasına bindiği Murat Karataş’ın yanı sıra ikinci bir kişinin daha tecavüz ettiğinin anlaşılmasıyla farklı bir seyir kazanan davaya dün Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Karataş dünkü duruşmada, eski ifadelerini bir anda değiştirerek şunları söyledi: “Petrol istasyonunun önünde bana  ‘Ankara’ yazılı kâğıt gösterdi. Bir şeyden kaçıyor gibi bir hali vardı. Çantasını arka koltuğa koydu. İzmit’te ikinci tünele yaklaşırken beyaz bir minibüs arkamdan selektör yapıp beni sıkıştırdı. İkinci tünelde önümde durdu. Üç kişi minibüsten indi. Ellerinde silah vardı. Gözümü açtığımda ben çimenlerin üzerinde yatıyordum. O da çıplak vaziyette arka koltukta yatıyordu. Her yeri kan içindeydi. Üzerime kalacak diye korktum. Çalılıkların arasına bıraktım.”
Duruşma 26 Mart’a ertelenirken, İtalyan ailenin avukatı Mehmet Eke, sanığın senaryo yazdığını söyledi. Bacca’nın duruşması izleyen ablası  Antonia Giusepinna Beatrice Pasgualina Di Morineo da “Aklından bu tür suçlar için en küçük düşünce geçenlere örnek olacak bir karar çıkmasını umut ediyorum” dedi. İtalya’dan Ortadoğu’ya gitmek üzere yola çıkan ‘Barış Gelini’ Pippa Bacca, otostop yaptığı Gebze’de 31 Mart 2008’de öldürülmüştü. (dha)