Bağ-Kur'lu da yurtdışında tedavi olacak

Bağ-Kur'lular ve yakınlarına yurtdışında tedavi imkânı geldi. Bağ-Kur'a bağlı çalışan, en az 10 ay sağlık sigortası primi ödeyen ve prim borcu bulunmayan sigortalı ve hak sahipleri, yurtdışında tedaviden yararlanabilecek.

ANKARA - Bağ-Kur'lular ve yakınlarına yurtdışında tedavi imkânı geldi. Bağ-Kur'a bağlı çalışan, en az 10 ay sağlık sigortası primi ödeyen ve prim borcu bulunmayan sigortalı ve hak sahipleri, yurtdışında tedaviden yararlanabilecek.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayladığı 'Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu Kanunu ile Tarımda Kendi Adına ve Hesabına Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun yürürlüğe girdi. Kanuna göre, yurtiçinde tedavisinin mümkün olmadığı tespit edilen ve Sağlık Bakanlığı'nca da uygun görülen hastalıkların tedavisi için hastalar Kurum Yönetim Kurulu kararı alınarak ve raporla belirtilen refakatçi ile altı ay süreyle yurtdışına gönderilebilecek. Bu süre, raporu veren hastane sağlık kurulunca uygun bulunması durumunda, altı aylık dönemler halinde en çok iki yıla kadar uzatılabilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7485247485240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.