Bagajda gaspçı dehşeti

MERSİN - Bıçaklı gaspçı, 38 yaşındaki öğretmen Nagihan Dönmez’i otomobilinin bagajında koyup, üç saat banka banka gezerek kartlarındaki paraları çekti. Gaspçı Dönmez’i altınlarını gasp ettikten sonra bagajda bırakıp kaçtı.
Önceki akşam görev yaptığı merkez Mezitli ilçesindeki Viranşehir Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Okulu’ndan çıkan Nagihan Dönmez, bir mağazadan alışveriş yaptı. Elindeki paketleri otomobiline yerleştirirken bıçaklı bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan, boğazına bıçak dayadığı öğretmeni, otomobile bindirerek Kuyluk beldesinde ıssız bir bölgeye götürüldü. 30 yaşlarındaki saldırgan önce öğretmenin boynundaki 3 altın kolye, bileklik ve diğer altınları aldı, ardından çantasında bulunan nakit paralarla birlikte kredi kartlarını gasp etti.
Dönmez’den kartlarının şifrelerini öğrenen gaspçı, daha sonra öğretmeni otomobilin bagajına kilitleyerek banka banka dolaştı. Üç saat boyunca gittiği her ATM’den şifrelerini öğrendiği kredi kartlarıyla para çeken gaspçı,  otomobili, bagaja kilitlediği öğretmenle birlikte bırakıp kaçtı. Dönmez’i  vatandaşlar kurtardı. (dha)