Bagajdaki rehin, polis kontrolünde ortaya çıktı

Bagajdaki rehin, polis kontrolünde ortaya çıktı
Bagajdaki rehin, polis kontrolünde ortaya çıktı
Malatya'da rutin yol kontrolü yapan polis ekipleri, şüpheli bir aracın bagajını açtığına şoke oldu. Bagajdan, elleri kelepçeli, ayakları bağlı bir kişi bulundu.

RADİKAL-  Malatya 'da, polis ekipleri tarafından yol kontrolü sırasında durdurulan bir aracın bagajında, elleri kelepçeli ve ayakları bağlı vaziyette çuvala konmuş bir kişi bulundu. Son günlerdeki terör olaylarına bağlı olarak Yakınca Polis Lojmanları önünde uygulama yapan ekipler, Nihat D. yönetimindeki 34 DM 6091 plakalı aracı durdurdu. Nihat D. ve yanında bulunan Gökhan D. ile Nihat D'nin kimlik kontrolü yapıldığı sırada araçtan "imdat kurtarın" şeklinde ses gelmesi üzerine ekipler, aracın bagajını kontrol etti.

Bagajda, ayakları ve başı çuvala geçirilmiş, elleri kelepçeli ve ayakları bağlanmış halde bir kişi bulundu. Bagajda bulunan İlhan S. ile otomobildeki Nihat D, Nihat D. ve Gökhan D. polis merkezine götürüldü.

UYUŞTURUCU ANLAŞMAZLIĞI 

Uygulama devam ederken durdurulan 34 JB 1963 plakalı araçta da önceki araçtaki Nihat isimli şahıslardan birine ait kimlik bulundu. Araç sürücüsü Kemal D'nin de sahte kimlik taşıdığı belirlendi. Gözaltına alınan ve sahte kimlik kullandıkları tespit edilen Nihat D, Nihat D, Gökhan D. ve Kemal D'nin 4 yıl önce uyuşturucu ticareti yaptıkları ve bu
suçtan dolayı haklarında işlem yapıldığı, yargılamalarının sürdüğü, uyuşturucu ticareti nedeniyle aralarında anlaşmazlık çıkması üzerine İlhan S'yi otomobilin bagajında rehin tutarak İstanbul 'dan Hakkari 'nin Yüksekova ilçesine götürmek
üzere yola çıktıkları anlaşıldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 5 kişiden 4'tü tutuklandı. 

(AA)