Bağcılar'da bir kişi donarak öldü

İstanbul'da etkisini sürdüren soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle, Bağcılar'da bir kişi donarak ölürken, bir kişi donma tehlikesi geçirdi.

İstanbul'da etkisini sürdüren soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle, Bağcılar'da bir kişi donarak öldü.
Yüzyıl Maslak Caddesi üzerinde trafik ışıklarının yakınında yerde yatan ve ağzından köpük gelen bir kişiyi gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerince Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 40-45 yaşlarındaki şahsın, soğuk hava nedeniyle donarak öldüğü kaydedildi.
Üzerinden kimlik belgesi çıkmayan bu kişinin cesedi, aynı hastanenin morguna kaldırıldı.
Ordu Caddesi üzerinde de kimliği henüz belirlenemeyen ve üzerinde sadece bir mont ile pijama olan 55-60 yaşlarındaki bir kişi donma tehlikesi geçirdi. Polislerce donmak üzereyken bulunan ve Özel Gelişim Hastanesi'ne kaldırılan vatandaşın oldukça uzun süre soğukta kaldığı, kalp atışlarının yavaşladığı ve şuurunun kapalı olduğu belirtildi.

BÜYÜK GEMİLERE BOĞAZDAN GEÇİŞ YASAK

İstanbul'da etkisini sürdüren kar yağışı ve kötü hava koşulları deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Denizcilik yetkilileri, fırtına ve şiddetli akıntı nedeniyle olası kazalara karşı, uzunluğu 200 metreyi geçen gemilerin İstanbul Boğazı'ndan transit geçişine izin verilmediğini kaydetti.
Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) yetkilileri de Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Gökçeada, Gelibolu-Lapseki, Kabatepe-Gökçeada ve Yükyeri-Bozcaada arabalı vapur seferlerinin, bu kentteki olumsuz hava şartları nedeniyle yapılamadığını söyledi.

DERE TAŞINCA MAHSUR KALDILAR

Gece saatlerinden itibaren etkisini artıran karla karışık yağmur nedeniyle Kemerburgaz'da Cendere Deresi taştı. Taşma sonucu, dere kenarında bulunan Hamidiye Su İstasyonu'nda mahsur kalan 2 kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Bu kişileri kurtardıktan sonra geri dönerken yoldaki su birikintisi ve çamura saplanan bir itfaiye aracı, diğer itfaiye araçları tarafından çekildi. Dere kenarındaki Kemerburgaz-Ayazağa yolunun 'BetonSA Tesisleri' mevkiindeki 100 metrelik bölümü de su birikintisi meydana geldiği için trafiğe kapatıldı. Aynı dere güzergahındaki bazı işyerlerinin görevlileri de olası su baskınlarına karşı polis ekiplerince uyarıldı.

MANDIRA ÇÖKTÜ

Küçükçekmece Halkalı Kayabaşı Köyü Çamlık Mahallesi'ndeki bir mandıranın çatısı, yoğun kar yağışı nedeniyle çöktü. Enkaz altında kalan beş büyükbaş hayvan telef olurken, mandıradaki diğer hayvanlar, olay yerine gelen Gaziosmanpaşa itfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımıyla dışarı çıkarıldı.
Kar yağışı nedeniyle Silivri'ye bağlı bazı köylerin yollarının kapandığı bildirildi. Yetkililer, yolları kapanan köylerden bazılarının elektriklerinin de kesik olduğunu kaydetti.
İSKİ yetkilileri ise kar ve karla karışık yağmur nedeniyle Ümraniye, Zeytinburnu ve Bahçelievler'de küçük çapta su baskınlarının olduğunu belirtti.
Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgiye göre, karla karışık yağmur ve kar yağışı kentte bugün de etkisini sürdürecek, rüzgar kuzey yönden zaman zaman fırtına şeklinde esmeye devam edecek.