Bağcılar'da fabrika yangını

Bağcılar'da fabrika yangını
Bağcılar'da fabrika yangını
Bağcılar'da mobilya ve yatak imalatı yapılan bir atölyede süngerlerin tutuşması sonucu yangın çıktı.

İSTANBUL - Bağcılar'da yatak ve baza imalatı yapan fabrikada  çıkan yangının söndürülmesinin ardından depo kısmında iki işçinin cesedine ulaşıldı. 

Barbaros Mahallesi 16. Sokak'taki 6 katlı fabrikada çıkan yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesinden sonra işçiler, fabrikadaki iki  arkadaşlarına ulaşamadıklarını söyledi. Bu kişilerin depo kısmında olabileceğinin  belirtilmesi üzerine itfaiye ekipleri, camları kırıp duvarı yıkarak depoya girmeye çalıştı. 

Dumanı tahliye ederek, fabrikanın depo kısmına giren itfaiye ekipleri,  yarım saat arayla iki işçinin cesedine ulaştı. Çalışmalar sırasında bir itfaiye eri dumandan etkilendi. Dumandan zehirlenerek öldükleri belirtilen işçilerin cesetleri Adli  Tıp Kurumu'na götürüldü. İşçilerin yakınları, cesetleri görmelerine izin vermeyen  itfaiye ve polis ekiplerine tepki gösterdi.  

Öte yandan, itfaiyenin rahat çalışması için olay yerindeki kalabalığı  dağıtmaya çalışan polis ekipleri ile işçi yakınları arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

'BEDAŞ YETKİLİLERİ TRAFOYU PATLATTI'
Atölyede çalışan işçilerden Cemalettin Tuzlu, "Bedaş yetkilileri, atölyenin yanında bulunan trafoda çalışma yapıyordu. Trafoyu patlattılar. Bunun üzerine bizim atölyeye ait kablolar yanmaya başladı. Bedaş yetkilileri kaçıp gitti. Biz o sırada Cuma namazındaydık. Sünnetini kılıyorduk. Tam o sırada patlama olunca camiyi komple boşalttık" dedi.


Başka bir çalışan ise, yangında dumandan etkilenen çalışma arkadaşlarını çıkardıklarını, ancak yoğun duman nedeniyle alt kata inemediklerini söyledi. İtfaiye ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.


İBRAHİM AKTÜRK / DHA