Bağcılar'daki operasyonda bir kişi öldürüldü

Bağcılar'daki operasyonda bir kişi öldürüldü
Bağcılar'daki operasyonda bir kişi öldürüldü
İstanbul'da sabaha karşı 5 bin polisle başlatılan ve 26 ilçede eş zamanlı yapılan operasyon sırasında, Bağcılar'daki bir evde çatışma çıktı. Çatışmada DHKP-C üyesi olduğu ileri sürülen G.Ö. isimli kişi öldürüldü.

İSTANBULİstanbul’da sabaha karşı 5 bin polisle operasyon başlatıldı. 26 ilçede eş zamanlı yapılan operasyon sırasında Bağcılar ’da çatışma çıktı. Çatışmada DHKP-C üyesi olduğu ileri sürülen G.Ö. öldürüldü.

İstanbul'da sabahın erken saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından "terör" operasyonu düzenlendi. 

İstanbul'un 26 ilçesinde önceden belirlenen 140 adrese eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül sokakta da bir eve baskın yapıldı. Özel harekat ekipleri tarafından düzenlenen operasyona bir polis helikopteri de havadan destek verdi. Operasyon sırasında sokağın giriş ve çıkışında önlem alan polisin olay yerindeki bekleyişi devam ediyor.  Olay yeri inceleme ekipleri ve iki ambulans da operasyon yapılan bina önünde hazır bekletiliyor. Günün ağarmasıyla birlikte insan kalabalığın artması üzerine polis güvenlik şeridini genişletti. Sokağın bağlı bulunduğu Ahmet Kabaklı Caddesi'nin olay yerine çıkan kısmı trafiğe kapatıldı. 

(Sinan BİLGİLİ / DHA)