Bağış: Gezi'de Ölenler Suriye'dekilerin yanında devede kulak

Bağış: Gezi'de Ölenler Suriye'dekilerin yanında devede kulak
Bağış: Gezi'de Ölenler Suriye'dekilerin yanında devede kulak
Avrupa Birliği'nden sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, dün akşam Habertürk TV'de katıldığı bir programda Gezi eylemlerinde hayatını kaybedenlerin Suriye'de ölen 100 bin kişinin yanında devede kulak kaldığını söyledi.

Radikal.com.tr – Avrupa Birliği’nden sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi eylemlerinde hayatını kaybedenlerin Suriye'de ölen 100 bin kişinin yanında devede kulak kaldığını söyledi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Habertürk'te yayınlanan ve Balçiçek İlter'in sunduğu 'Söz Sende' programına konuk oldu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bağış'ın "Suriye'de 100 bin kişinin hayatını kaybettiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak" yorumu programa damga vurdu. Bağış'ın sözleri kısa sürede sosyal medyada geniş yankı buldu.

İşte Egemen Bağış ile Balçiçek İlter arasında geçen o diyalog;

Egemen Bağış: Suriye'de 2 yılda 100 bin kişi öldü. Gıkı çıkmayan uluslararası medya, Taksim'deki basit bir gösteri için 8 saat aralıksız yayın yaptı. Sanki dünyaya bir iç savaş yaşıyormuşuz gibi gösterdi.

Balçiçek İlter: Basit demeyelim isterseniz. İnsanlar hayatlarını kaybettiler.

Egemen Bağış: Suriye'de 100 bin kişinin hayatını kaybetttiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak.

Balçiçek İlter: Ama insanlar öldü.

Egemen Bağış: Ölen insanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ülkede kimsenin genç yaşta hayatını kaybetmesini istemeyiz. Ama şu da bir gerçek; burada yaşanan olaylar Paris'te, Londra'da, New York'ta yaşansaydı oradaki polise de molotof atılsaydı çok daha yüksek sayıda insan kaybı olurdu. Bizim polisimiz sabretmiştir, göğsünü siper etmiştir.


  http://www.radikal.com.tr/1150827115082722

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazıklar olsun - çınar doğan62

  Siz bu kadarmı kalpsiz bu kadarmı insanlıktan yoksun hale geldiniz.Bun nasıl bir anlayıştır.Ölen her canlı için yas tutan bir toplum iken nasılda bu kadar uclaştınız.Hissiyatını kaybetmiş bir toplum geleceğinide kaybetmiş demektir.Ama merak etmeyin Sayın Bağış hala bu ülkede inançla hem ülkemizin hemde dünya halklarının acısını yürekten hisseden ve onlar için gözyaşı tutan inançlı halkımız var.O halk ki barikat barikat sokak sokak ölümü bal eyleyerek hesap soruyor.

  Anlayın - vancetti

  Adam kendini Ortadoğu'nun sulatanı, halklarını da ümmeti olarak görüyor. Öyle görünce de karşılaştırma normal sayılır. Birde tersinden bakalım, Ortadoğu halkları bu hükümeti nasıl görüyor?, işte bunu anlamağa zekaları yetmiyor.

  devede kulak - Mav55

  en kisa zamanda bu baakan beyin istifa etmesi lazim.

  Bağış: Gezi'de Ölenler Suriye'dekilerin yanında devede kulak - ms@deniz

  Bayım size söyleyecek söz bulamıyorum, bilmem ne demek gerekir.

  Deve ve kulak - alpayari

  Eh bir yaşıma daha girdim. Ölen insanlar hakkında, hem de kendi ülkesinin insanları hakkında hani varya biz bütün ülkenin hükümetiyiz ayrım yapmıyoruz dediği insanların ölümü hakkında devede kulak dedi sayın başmüzakereci. Bir de dediki başkaları olsa daha çok öldürürdü bu gene iyi dedi. Aman Allahım yaw. Bu ne aymazlık kendini bilmezlik. Ayıp be.

  yazık - seranbora

  egemen bağış efendi lütfen işgal ettiğin koltuğu bırak. bu kadar üstün bir zeka ancak DEMOKRASİ ile yönetilen bir ülke ile suriye yi kıyaslar. senin gibi düşünelim , Ruanda da 3-4 ayda 1 milyon kişiyi palalar ile kestiler. o zaman suriye de ölenler ruanda ya göre devede kulak . daha fazla suriye li ölebilir mi ? diyosun . ALLAH ım bu zekadan bir kurtulalım . amin

  madem konu deve - Dopchik

  deveye boynun egri demisler nerem dogru ki demis!