Bahanesi bir mesaj

Önce tartakladı
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik öğrencisi Celalettin Erkal, telefonunda başkasına çekilmiş mesajı görünce, 16 yaşındaki kız arkadaşı Funda İşsiz'i tartaklamaya başladı. Erkal, İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayıp, boğazını kesti.
'Bakışlarını unutamadım'
İşsiz'in cesedini derin dondurucuya saklayan Erkal, vicdan azabına dayanamayarak yaptıklarını babasına anlattı. Erkal "Bana bakışlarını unutamadığım için olayı babama anlattım. Aşkımın kurbanı oldum" dedi.
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Urla'da üniversite öğrencisi Celalettin Erkal, 'cep telefonunda başka bir erkeğe gönderilmiş mesaj bulduğu' iddiasıyla liseli kız arkadaşı 16 yaşındaki Funda İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayıp boğazını keserek öldürdü. Genç kızın cansız bedeni üzerine kapanarak baygınlık geçiren Erkal, cesedi derin dondurucuya sakladıktan sonra eve gidip yaptıklarını babasına anlatınca cinayet ortaya çıktı.
Bu yıl üniversite sınavında Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektronik Bölümü'nü kazanan 19 yaşındaki Celalettin Erkal, önceki gün öğle saatlerinde Urla Lisesi ikinci sınıf öğrencisi kız arkadaşı Funda İşsiz ile okul çıkışında buluştu. Birlikte dolaşmaya başladılar.
Yaklaşık bir yıldır birlikte olan iki genç, bir süredir kullanılmayan İskele Mahallesi'ndeki Siba Otel'in bahçesine gitti.
Yanında bıçak vardı
Polis kayıtlarına göre evlilik hayalleri kuran Erkal, İşsiz'in cep telefonuyla oynadığı sırada girdiği mesajlar bölümünde başka bir erkeğe yazılmış bir mesajı bulunca, çılgına döndü. Genç kızı tartaklamaya başlayan Erkal, daha sonra kendisini sevdiğini söylemesine aldırış etmeden, genç kızı boş kafeteryaya sürükledi. Yanında bulunan bıçağı çıkartıp yalvaran İşsiz'in vücuduna saplamaya başladı. Erkal, 37 yerinden bıçakladıktan sonra kanlar içinde can çekişen genç kızı, boğazını keserek öldürdü.
Dondurucuda sakladı
Polis kayıtlarına göre olaydan sonra kız arkadaşının üzerine kapanarak ağlamaya başlayan Erkal, baygınlık geçirdi. Yaklaşık bir saat baygın halde kız arkadaşının üzerinde yatan Erkal, kendisine geldikten sonra cesedi, kullanılmayan derin dondurucuya saklayıp evine gitti.
Evde kimsenin bulunmadığı bir sırada üzerindeki kanlı giysilerini çıkartıp çöpe atan Erkal, daha sonra ailesiyle yemek yiyip sohbet etti. Uyumak için odasına çekilen ancak vicdan azabına dayanamadığını belirten Erkal, saat 02.00 sıralarında fırında çalışan babası Selçuk Erkal'ı uyandırarak yaptıklarını anlattı.
Telefon bulunamadı
Selçuk Erkal da hemen yakındaki İskele Karakolu'na giderek polise oğlunun anlattığı her şeyi anlattı. Tarif üzerine derin dondurucuda cesedi bulan ekipler, Erkal'ı gözaltına aldı. İfadesi alındıktan sonra olay yerine götürülen, yaşananları soğukkanlılıkla anlatan Erkal, "Aşktan evlenmekten bahsederken, tesadüfen cep telefonundaki mesajı buldum. Bunun ne olduğunu sorduğum sırada birden gözüm karardı, önce tartaklayıp ardından da bıçakladım. Daha sonra cesedi saklayıp eve gittim. Bana olan bakışlarını unutamadığım için olayı babama anlattım" diye konuştu.
Erkal'ın cinayette kullandığı bıçak olay yerinde bulundu ama İşsiz'in cep telefonu kayıp. Genç kızın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7646767646760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.